Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Aktywny wypoczynek w Grecji

Data: 2014-12-08, Państwo: Grecja

Plaża Porto Katsiki, wyspa Lefkada, Grecja

Źródło zdjęcia: www.sxc.hu (babykrul)

Grecja jest doskonale znana miłośnikom antycznych budowli oraz miłośnikom plażowania. Błędne jest jednak przekonanie, że zadowoleni z pobytu w tym kraju mogą być tylko maniacy historii i zwolennicy leniuchowania na plaży. Grecja jest krajem idealnym dla tych, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek i dla których możliwości uprawiania ulubionych sportów są podstawą udanego urlopu. Jakie sporty można uprawiać na jej terenie? Jakie atrakcje czekają tu na aktywnych turystów?

Sporty wodne

Ze względu na warunki geograficzne w wyspiarskiej Grecji największą popularnością cieszą się właśnie one – sporty wodne. Jedną z najbardziej popularnych dyscyplin jest tu żeglarstwo, a jachty można już wypożyczyć praktycznie w każdym większym porcie. Liczne przystanie sprawiają, że turystyka żeglarska cieszy się tu ogromną popularnością. Równie popularny jest tu windsurfing, a sprzęt niezbędny do uprawiania tego sportu można wypożyczyć przy wielu większych plażach. Na wszystkich greckich plażach można natomiast zająć się uprawianiem narciarstwa wodnego. Mogą z takiej możliwości skorzystać zarówno znawcy tego sportu, jak i początkujący. Nie brak na terenie Grecji szkółek, w których można odbyć zajęcia z instruktorem i poznać w krótkim czasie podstawy tego ciekawego sportu.

Sporty zimowe

Coraz większą popularnością cieszą się w Grecji sporty zimowe. Choć sezon narciarski nie trwa tu zbyt długo, na aktywnych od grudnia do kwietnia czekają dwa popularne ośrodki narciarskie. Jeden mieści się w górach Parnasu, w rejonie Arachovy, drugi – w górach Pilonu, w w niewielkiej odległości od Volos. Na nartach można poszaleć również w okolicach Delf, choć tam brak jeszcze profesjonalnego centrum narciarskiego.

Grecja dla miłośników wspinaczki i pieszych wędrówek

Tereny górskie są idealnym terenem zarówno dla amatorów wspinaczki, jak i pieszych wędrówek. Wiele szlaków prowadzi na Olimp, który jeszcze nie tak dawno wydawał się górą wyjątkowo trudną do zdobycia. Zarówno góry Pilionu, jak i Parnasu, mogą zaoferować piechurom wiele ciekawych tras. Są one atrakcyjne widokowo, a wędrówka nimi może dostarczyć wiele przyjemności. Na brak atrakcji nie mogą też narzekać miłośnicy wspinaczki. W uprawianiu tego sportu może im pomóc Grecki Klub Alpinistyczny, którego członkowie mogą doradzić gościom w wyborze najciekawszych tras wspinaczkowych. Szczególną popularnością cieszą się te trasy, które cieszą się opinią najbardziej wymagających. Znaleźć je można w wąwozie Vikos, którego ściany mają dla wspinaczy wyjątkowy urok.

Grecja dla biegaczy

Bieganie, które w ostatnich latach stało się w Polsce bardzo popularne, dla Greków jest jednym z najbardziej tradycyjnych sportów. Popularne są tu maratony, organizowane jako pamiątka słynnej bitwy pod Maratonem. Można tu wyróżnić zarówno zawody dla profesjonalnych biegaczy, jak i dla amatorów. Udział w „prawdziwym” Biegu Maratońskim może być zarówno ważnym wydarzeniem sportowym, jak i wyjątkową atrakcją dla aktywnych turystów.