Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Zostań skoczkiem spadochronowym - to nie takie trudne!

Data: 2014-12-07, Państwo: Polska

Skoki ze spadochronem

Szukasz jakiegoś emocjonującego hobby, które będzie dostarczało ci adrenalinę? A może od dziecka marzysz o tym, żeby skakać ze spadochronem? Teraz możesz spełnić wszystkie swoje pragnienia, wybierając się na szkolenie AFF – dzięki niemu nawet w jeden weekend nauczysz się, jak bezpiecznie skakać ze spadochronem.

Szkoły spadochronowe cieszą się obecnie dużym powodzeniem. Oferują skoki tandemowe, które dają każdemu możliwość skoku ze spadochronem – bez wcześniejszych treningów, kursów i badań lekarskich. Również organizują szkolenia AFF, które przeznaczone są dla osób chcących na dłużej związać się ze spadochroniarstwem. Jeżeli skoki ze spadochronem to twoje marzenie, sprawdź, na co się przygotować!

Szkolenia AFF – co warto o nich wiedzieć?

Szkolenia Accelerated FreeFall (w skrócie AFF) czyli przyspieszonej nauki swobodnego spadania są obecnie najszybszym i jednocześnie najbezpieczniejszym sposobem na naukę samodzielnych skoków spadochronowych z opóźnionym otwarciem spadochronu.

Szkolenie składa się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. W trakcie części teoretycznej uczestnik poznaje skok od strony teorii, dowiaduje się więcej o sprzęcie spadochronowym, jego budowie, działaniu, również poznaje zasady bezpieczeństwa i postępowanie w przypadku sytuacji awaryjnych. Szkolenie praktyczne to z kolei 7 skoków, które odbywają się początkowo z dwoma, potem z jednym instruktorem, aby w końcu wykonać skok samodzielnie z kontaktem radiowym z instruktorem czekającym na lądowisku. Skoki są nagrywane, a potem analizowane pod kątem błędów, dzięki czemu uczeń może łatwiej udoskonalić swoją technikę skakania.

Po szkoleniu AFF otrzymuje się dokumenty, w tym Książeczkę Skoczka Spadochronowego z wpisem o zakończonym kursie. Kursant może od tego momentu skakać samodzielnie, ale tylko przy naziemnej opiece instruktora. Żeby kontynuować swoją przygodę ze spadochroniarstwem, trzeba brać udział także w innych szkoleniach i skakać, skakać i jeszcze raz skakać.

Gdzie wziąć udział w szkoleniu AFF?

Do dyspozycji jest pełna gama szkół spadochroniarskich, które organizują szkolenia AFF. Do skorzystania z swoich usług zaprasza Skydive – jedna z największych szkół w Polsce, która ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń Accelerated FreeFall. Ceny rozpoczynają się od 4 tysięcy złotych za pełne przeszkolenie. Za 5 tysięcy złotych można odbyć szkolenie weekendowe. Więcej informacji czeka pod adresem: www.skydive.pl/szkolenia-aff/.

Jeżeli chcesz związać się ze spadochroniarstwem na dłużej, wybierz szkolenia AFF – to właśnie tak zaczynało wielu dzisiejszych pasjonatów i ekspertów w tej dziedzinie.