Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Gdzie wysłać malucha na kolonie?

Data: 2014-09-30, Państwo: Polska

Tatry

Źródło zdjęcia: www.willatatry.pl

Kolonie to ten czas, gdy dziecko może przeżyć niezwykłą przygodę, a rodzice nieco odetchnąć od codziennych obowiązków. Jednak żeby każdy był zadowolony, konieczne jest wybranie odpowiedniego kierunku wyjazdu – gdzie zatem wysłać malucha na kolonie?

Warto przyjrzeć się w szczególności dwóm najpopularniejszym ofertom – wyjazdom kolonijnym na morze oraz w góry. To kierunki całkowicie różne, dlatego dające także inne możliwości, ale każdy jest w stanie zapewnić niezapomniane chwile. Na początek najlepiej zdecydować się na wyjazdy krajowe. Wtedy, nawet w przypadku nieprzewidzianych problemów, dziecko może być bez problemu odebrane przez rodzica, a dodatkowym atutem są przystępne ceny krajowych kolonii.

A może nad morze?

Polski Bałtyk być może nie wyróżnia się zbyt ciepłymi wodami, ale jego bliskość jest zdecydowanym atutem. Na dzieci czeka mnóstwo przygód zwłaszcza w okresie letnim, gdy pogoda dopisuje. Do dyspozycji jest wiele atrakcji – nie tylko plażowanie i pływanie w wodzie, ale również na miłośników zwiedzania czeka mnóstwo zabytków, znajdzie się również coś dla amatorów sportów czy poznawania natury.

Międzyzdroje z Muzeum Figur Woskowych i Aleją Gwiazd, Kamień Pomorski z Bałtyckim Parkiem Dinozaurów, Świnoujście z rejsami promami i statkami, Trójmiasto z unikatowymi zabytkami to tylko kilka propozycji. Niestety, głównym minusem wczasów nad morzem jest fakt, że są one dostępne głównie w okresie wakacyjnym, dlatego jeżeli planuje się wyjazd na ferie zimowe, trzeba będzie pomyśleć o miejscu, gdzie gruba warstwa śniegu wcale nie jest minusem.

Polskie góry sprawdzone na każdą porę roku

Nie bez powodu wiele kolonii odbywa się w malowniczych polskich miejscowościach pośród gór, głównie Tatr – to właśnie tutaj czeka nie tylko wspaniała przyroda zachęcająca do spacerów i uprawiania sportów, ale również wyśmienite widoki, czyste powietrze i mnóstwo atrakcji zarówno dla kilkulatków, jak i młodzieży.

Kolonie w górach udają się zarówno latem, jak i zimą, ponieważ o każdej porze roku na odwiedzających czekają tutaj przygody. Zimą najpopularniejsze są oczywiście wyjazdy narciarskie i snowboardowe – zarówno dla początkujących, jak i mających doświadczenie amatorów białego puchu. Latem z kolei popularne są zwłaszcza wyjazdy tematyczne i sportowe – poświęcone jeździe na koniach, fotografii, survivalowi, poznawaniu tajemnic przyrody czy nauce języków obcych.

Ważny jest dobry ośrodek

Świetną propozycję dla małych podróżników ma Willa Tatry w Kościelisku niedaleko Zakopanego, gdzie odbywają się przez cały rok wycieczki szkolne, obozy sportowe czy warsztaty. Na gości czeka bezpieczna willa z placem zabaw, salą rekreacyjno-szkoleniową, salą do nauki tańca, wyśmienitymi posiłkami i, rzecz jasna, niezwykłymi widokami. Więcej informacji można uzyskać pod adresem: www.willatatry.pl/wycieczki-szkolne-kolonie-zakopane.

Zatem morze czy góry? Każdy kierunek ma do zaoferowania wspaniałe atrakcje, dlatego warto zawsze brać pod uwagę nie tylko samo otoczenie, ale również życzenia dziecka – teraz dużym powodzeniem cieszą się głównie wyjazdy tematyczne, które obfitują każdego dnia w wiele przygód dla najmłodszych zgodnie z ich zainteresowaniami. Ofertę kolonijną warto zatem wybrać razem, ponieważ najważniejsze jest zadowolenie zarówno małego wycieczkowicza, jak i jego rodziców!