Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Lawendowa Wyspa, czyli niezwykłe oblicze wyspiarskiej Chorwacji

Data: 2014-09-04, Państwo: Chorwacja

Melon i Wyspa Hvar

Źródło zdjęcia: sxc.hu (bblanks964)

Wyspa Hvar, określana też mianem Lawendowej Wyspy, może zaskoczyć turystów swymi niezwykłymi atrakcjami. Jak można spędzić na niej czas? Jakie atrakcje mogą zainteresować tych, którzy stawiają na odkrywanie mniej znanych zakątków?

Hvar - perła wśród chorwackich wysp

Chorwacja to niezwykły kraj, który może się pochwalić imponującą liczbą wysp. Jest ich ponad tysiąc, jednak tylko kilkadziesiąt z nich posiada stałych mieszkańców. W tak licznej grupie wysp wyróżnia się Hvar – jedna z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych ostoi wspaniałego wypoczynku. Moc słońca, zapach lawendy i świetne zagospodarowanie – oto największe walory, dzięki którym Hvar stała się niezwykle popularna wśród turystów. Na jej terenie każdy miłośnik komfortu i oszczędności może skorzystać z wygodnych mieszkań wakacyjnych oraz letniskowych domków. Gdzie szukać najkorzystniejszych ofert? Dla osób planujących urlop na wyspie Hvar cennym wsparciem będą internetowe portale rezerwacyjne. Jednym z nich jest edom.pl, w którego ofercie domki letniskowe w Chorwacji zajmują bardzo ważne miejsce. Na wyspach czeka ponad 17,5 tysiąca wakacyjnych domów i apartamentów, przy czym aż 1300 znajduje się na wyspie Hvar. Wakacyjny dom dla 4 osób można tu znaleźć już za 900-1000 złotych tygodniowo. Jeszcze tańsze są tu komfortowo wyposażone apartamenty, które mogą zapewnić idealne warunki całej rodzinie już za 700 złotych tygodniowo.

Atrakcje wyspy Hvar

Moc słońca, niskie ceny i komfortowe warunki to czynniki, które stanowią wspaniałą zachętę do wypoczynku na wyspie Hvar. Na jakie atrakcje warto tu zwrócić szczególną uwagę? Znane dość dobrze są zabytki miasta Hvar, którego dumą jest założony w początkach XVII wieku teatr. Wspaniałą atmosferą i ciekawą zabudową przyciągają również Stari Grad oraz Jelsa. Mniej znane są już wsie, których na wyspie Hvar brakuje. W gronie tych najciekawszych znalazła się Sveta Nedilja, oddalona od wyspiarskiej stolicy o zaledwie 12 kilometrów. Jej dumą jest piękna plaża i zatoka, choć i tutejsza jaskinia wzbudza spore zainteresowanie. Miłośników osad rybackich może z kolei zauroczyć miasteczko Zavala, leżące w niewielkiej odległości od popularnej Jelsy. Otoczone polami lawendy i oliwnymi gajami, przyciąga też wspaniałym portem i sielską atmosferą. Jest to jednocześnie miejsce idealne dla miłośników wina, których zachwycić mogą tak liczne w tej okolicy winnice.

Wyspa Hvar to moc atrakcji dla każdego miłośnika podróży. Czekają tu piękne plaże i pełne wspaniałych zabytków miasta. Nie brak też spokojnych miasteczek oraz wsi, gdzie można wypoczywać w kameralnej atmosferze. Słoneczna i pachnąca lawendą Hvar dzięki tym czynnikom stała się jedną z tych wysp Chorwacji, na której marzący o udanym wypoczynku turyści pojawiają się bardzo chętnie.