Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Wakacje z małym dzieckiem w Egipcie

Data: 2014-08-19, Państwo: Egipt

Hurgada w Egipcie

Gdy pogoda za oknem nie sprzyja, zaczynamy myśleć o tym, aby wybrać się w jakieś ciepłe i przyjemne miejsce. Idealnym kierunkiem może być popularny w ostatnich latach Egipt. Starożytne państwo faraonów to wspaniały cel podróży nie tylko dla zakochanych par, ale również dla rodzin z małymi dziećmi. Zanim jednak wybierzesz się do Egiptu ze swoją pociechą, warto abyś wcześniej zapoznał się z poniższymi poradami.

Wybór kurortu

Małe dzieci powinny unikać wysokich temperatur, zatem najlepiej będzie, jeśli odpuścicie sobie wycieczkę do Kairu czy Luksoru. Dobrze jest wybrać jeden z kurortów – Szarm el-Szejk lub Hurgadę, w których upały nie są tak dotkliwe, a morskie powietrze przynosi ulgę.

Hotele

W egipskich kurortach znaleźć można wiele naprawdę dobrych hoteli, które oferują wysoki standard. Pokoje są w nich przestronne i wygodne, natomiast na terenie hotelu znajdują się minikluby, baseny oraz place zabaw dla najmłodszych. Warto zauważyć, że pobyt w kurorcie z małym dzieckiem wiąże się z dużo niższymi kosztami. Przykładowo w biurze podróży ITAKA za każdy wyjazd z dzieckiem do 2 lat płaci się jedynie 99 zł za ubezpieczenie dziecka, a pobyt oraz przelot są za darmo. Warto rozważyć skorzystanie z takiej promocji, zwłaszcza że w cenie wycieczki wliczone są również inne usługi. Egipskie all inclusive zawiera najczęściej wyżywienie w formie szwedzkiego stołu, napoje, open bar z napojami alkoholowymi, a także animację czasu wolnego.

Przed zakupem wycieczki należy jednak dowiedzieć się wszystkiego na temat hotelu. Jak daleko położony jest od morza, czy plaża jest piaszczysta, jak wyglądają pokoje, czy hotel jest przystosowany dla małych dzieci itp. Takie pytania pozwolą uniknąć niepotrzebnych nieporozumień.

Wycieczki fakultatywne

Jeżeli nasze dziecko jest nieco starsze, warto wybrać się na zwiedzanie okolicznych zabytków. Pamiętać należy, że ze względu na wysoką temperaturę najlepszym okresem na zwiedzanie będzie wiosna oraz okres jesienno-zimowy. Będąc w Egipcie, trzeba zobaczyć na własne oczy starożytne miejsca – Luksor, Dolinę Królów, Kair oraz słynne piramidy i Sfinksa w Gizie. Dla dziecka będzie to niemałe przeżycie, gdyż fotografie mają się nijak do zabytków widzianych na żywo.

Podróż z małym dzieckiem może okazać się wspaniałą przygodą. Jednak do takiej wyprawy, zresztą jak do każdej innej, należy się odpowiednio przygotować.