Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Rejsy statkiem coraz bardziej popularne

Data: 2014-08-06, Państwo: Francja, Grecja, Hiszpania, Turcja, Włochy

Rejsy statkiem

Rejsy statkiem, mimo że przez polskich turystów ciągle uznawane są za produkt luksusowy, cieszą się w ostatnich latach coraz większą popularnością, między innymi dlatego iż gwarantują one zawsze wyśmienitą zabawę i niezapomniane wrażenia. Kilka pytań na temat tego typu wycieczek zadaliśmy Pani Agnieszce Figurze, specjaliście do spraw turystyki z portalu fostertravel.pl.

Czy wakacje na morzu to dobry sposób na wypoczynek?

Owszem, rejsy to nowa forma spędzania wakacji, która znacąco różni się od pobytu stacjonarnego w hotelu albo od typowej wycieczki objazdowej, ale która ma jednocześnie szansę spodobać się turystom z Polski w tak samo jak Francuzom czy Niemcom. Rejsy trwają zwykle osiem dni. Ich największą zaletą jest to, że podczas takiej podróży można odwiedzić kilka krajów, a w czasie samej żeglugi uczestnicy mogą oddawać się przeróżnym aktywnościom. Na pokładzie statku mamy zazwyczaj do dyspozycji baseny, korty tenisowe, trasy joggingowe, tematyczne restauracje, kasyno, bary czy bibliotekę. Oprócz tego w czasie trwania rejsu prowadzone są animacje dla dzieci i dorosłych oraz w zależności od standardu statku, organizowane są koncerty czy przedstawienia teatralne. Nikt na statku z pewnością nie będzie się nudził.

Gdzie najczęściej organizowane są rejsy?

Dużym zainteresowaniem polskich turystów cieszą rejsy po Morzu Śródziemnym, w trakcie których statek zawija m.in. do Tunisu w Tunezji, hiszpańskich portów w Palma de Mallorca i Barcelonie, francuskiej Marsylii, włoskiej Genui, tureckiego Izmiru czy też do greckich portów w Santorini i Pireusie. Organizowane są również rejsy w Europie Północnej, podczas których zobaczyć można przepiękne fiordy norweskie. Zimą natomiast, gdy w Europie nie ma sezonu, kuszące są oferty rejsów po bardziej egzotycznych morzach, na przykład po Karaibach.

Czy uczestnicy rejsu mają szansę zwiedzić miasta do których zawija statek?

Oczywiście, choć w większych miastach, jak na przykład w Barcelonie, turysta musi nastawić się na zwiedzanie tylko najważniejszych atrakcji. Armatorzy przychodzą tu z pomocą uczestnikom rejsów, oferując w każdym porcie wycieczki fakultatywne. Turyści z Polski muszą jednak pamiętać o tym, że z uwagi na małą jeszcze popularność rejsów w naszym kraju, wycieczki po mieście odbywają się w towarzystwie pilotów władających językiem angielskim, francuskim, niemieckim czy włoskim. Aktualnie coraz częściej dla turystów z Polski, na statku obecny jest polski pilot, który nie tylko troszczy się w trakcie rejsu o ich dobre samopoczucie, ale również organizuje dla nich odpłatne zwiedzanie w portach.

Czy wycieczki rejsowe mogą podbić serca Polaków?

Wycieczki takie są w dalszym ciągu znacznie droższe od tradycyjnych wycieczek objazdowych czy stacjonarnych. Dodatkowym problemem dla wielu turystów jest też dojazd do portu z którego wypływa statek. Wycieczki rejsowe mają jednak dużą szansę podbić serca Polaków gdyż oferują zupełnie nowe i niezapomniane wrażenia. Wielu polskich turystów cechuje pasja do podróżowania, a ta forma turystyki daje im możliwość zobaczenia kilku krajów w trakcie jednego wyjazdu. Coraz częściej wycieczki rejsowe dostępne są też w promocyjnych cenach, a to oznacza, że mogą sobie na nie pozwolić również osoby dysponujące na wakacje nieco niższym budżetem.