Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Ubezpieczenie turystyczne

Data: 2016-11-24, Państwo: Maroko, Egipt, Tajlandia, Polska

Wypadek na morzu

Źródło zdjęcia: sxc.hu (pale)

Wybierając się w bliższą lub dalszą podróż warto zadbać o posiadanie ubezpieczenia turystycznego. W przypadku podróży zorganizowanej, np. przez biuro podróży, zazwyczaj cena wycieczki zawiera już koszt ubezpieczenia podróżnego. Warto zapytać biuro w którym kupiliśmy wycieczkę, na jaką sumę gwarancyjną opiewa nasze ubezpieczenie i co dokładnie wchodzi w jego skład.

W przypadku, gdy sami organizujemy podróż, bez względu na to, czy jest to weekendowy wypad czy wyjazd do pracy, wręcz koniecznością wydaje się samodzielne wykupienie ubezpieczenia. Zwykle jego koszt nie obciąża mocno kieszeni, ale istnieje ścisła zależność pomiędzy sumą ubezpieczenia, czyli górną granicą odpowiedzialności finansowej ubezpieczyciela, a składką. Na składkę ma oczywiście również wpływ liczba dni ubezpieczenia, a także jego zakres. Tutaj towarzystwa ubezpieczeniowe proponują bardzo szeroki wachlarz wariantów ryzyk do wyboru.

Ubezpieczenie NWW

Najbardziej oczywistym jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Gdy wybieramy się na narty lub snowboard, jest to wręcz ubezpieczenie niezbędne, aby nie ponosić ewentualnych wysokich kosztów opieki medycznej w wyniku urazu na stoku. Należy jednak poinformować agenta o chęci rozszerzenia ubezpieczenia NNW o następstwa uprawiania sportów wysokiego ryzyka (do których należy również np. wspinaczka i nurkowanie).

Choroby przewlekłe

Osoby przewlekle chore powinny również zwrócić uwagę, czy ubezpieczenie obejmuje dodatkową ochronę na pokrycie kosztów leczenia i transportu poszkodowanego do kraju zamieszkania. Polisa z takim wariantem jest zazwyczaj dużo droższa. Przed podjęciem ostatecznej decyzji co do zakupu ubezpieczenia w konkretnym towarzystwie, należ zawsze zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, które w tym przypadku powinny szczegółowo definiować chorobę przewlekłą.

Ubezpieczenie bagażu

Warto także ubezpieczyć bagaż od utraty na skutek kradzieży lub zniszczenia. Bardzo popularne jest tutaj ubezpieczenie sprzętu narciarskiego czy innego sprzętu sportowego. Wyposażeni w pakiet ubezpieczeń podróżnych możemy już tylko skupić się na czerpaniu przyjemności z urlopowych wojaży.