Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Wypożyczalnie jachtów - co warto o nich wiedzieć

Data: 2014-02-24, Państwo: Grecja, Polska, Szwecja, Łotwa

Rejsy morskie

Wakacje na pełnym morzu to marzenie wielu z nas. Na szczęście żyjemy w czasach, w których nie jest ono trudne w realizacji – wystarczy skorzystać z oferty firmy wybranej czarterowej, ustalić termin urlopu i znaleźć odpowiedni model jachtu, a następnie wpłacić wymaganą przez większość wypożyczalni zaliczkę. Dzięki bogatej ofercie wynajmu bez trudu znajdziemy propozycję, spełniającą nasze potrzeby.

Oferta wypożyczalni jachtów

Firmy czarterowe oddają do dyspozycji klientów zazwyczaj kilkanaście modeli jachtów, zróżnicowanych ze względu na model (motorowe lub żaglowe) oraz cenę wynajmu (zwykle waha się ona w granicach 500 – 3000 zł za dzień oraz 3500 – 12 000 za tydzień wypożyczenia). Zwykle droższe są luksusowe jachty z udogodnieniami takimi jak ster strumieniowy, GPS, ogrzewanie czy klimatyzacja. Koszty rosną również jeśli rezerwujemy wyjazd ze skipperem, co jest oczywiście konieczne w przypadku osób nieposiadających patentu żeglarskiego. Oprócz wynajmu jachtów do dyspozycji mamy również rejsy morskie z opracowaną trasą zwiedzania. Możemy zarezerwować krótką wycieczkę wzdłuż polskiego wybrzeża lub dłuższą podróż na przykład do Szwecji, Danii, Grecji lub Łotwy. Rozwiązanie takie z pewnością przypadnie do gustu tym wszystkim, którzy chcą połączyć wypoczynek na morzu z programem turystycznym, obejmującym najważniejsze atrakcje określonego regionu. Niektóre firmy czarterowe organizują również weekendowe kursy szkoleniowe, eventy żeglarskie (np. regaty) oraz imprezy dla firm. 

Wynajem jachtu – dlaczego warto?

Rejs po Morzu Bałtyckim to oryginalny pomysł na niezapomniany urlop, który może być wspaniałą przygodą dla osób w każdym wieku. Tego typu wakacje spodobają się turystom o różnych oczekiwaniach: osoby aktywne będą mogły spędzić czas podczas rejsu na nurkowaniu lub wędkowaniu, a po zejściu na ląd wyruszyć na wycieczkę po okolicy. Jest to tym bardziej atrakcyjne, że do wielu miejsc dotrzemy jedynie drogą morską. Zwolennicy spokojnego relaksu i kąpieli słonecznych także będą zadowoleni: kąpiele słoneczne na pokładzie są o wiele przyjemniejsze dzięki chłodzącej morskiej bryzie. Wybierając urlop na jachcie, unikamy tłumu i hałasu morskich kurortów, zyskując w zamian prywatną przestrzeń do naszej wyłącznej dyspozycji. W przypadku zakupu dłuższej wycieczki oszczędzamy na kosztach noclegu – po dopłynięciu do kolejnych miejsc możemy zobaczyć dostępne w nich atrakcje, a następnie wrócić na pokład, nie martwiąc się o szukanie hotelu czy pensjonatu. Rejs umożliwia również rozpoczęcie przygody z żeglarstwem: nawet podczas rekreacyjnej podróży ze skipperem będziemy mogli nauczyć się podstaw sterowania i zdobyć wiedzę na temat pływania po morzu. 

Komu warto polecić wypożyczenie jachtu?

 Morskie rejsy z pewnością przypadną do gustu osobom, które szukają ciekawego pomysłu na spędzenie wakacji, będącego alternatywą dla tradycyjnego urlopu w jednej z nadmorskich miejscowości. To odpowiednia propozycja dla wszystkich turystów, którzy chcą cieszyć się pełnym relaksem z daleka od tłumów i codziennego zgiełku. Podróż jachtem – bez względu, jak długo będzie ona trwała – dostarczy wspaniałych wrażeń małym poszukiwaczom przygód. To doskonały pomysł na wakacje w formie rodzinnego czy przyjacielskiego wyjazdu. Nad wypożyczeniem jachtu mogą zastanowić się również właściciele firm, którzy szukają nietuzinkowego miejsca na organizację ważnego spotkania biznesowego lub wyjazdu integracyjnego w niewielkim gronie osób. Ciekawym pomysłem może być także podarowanie rejsu w formie romantycznej podróży we dwoje, jako prezentu z okazji ślubu czy ważnej rocznicy.