Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Zimowa alternatywa dla nienarciarzy

Data: 2014-01-03, Państwo: Słowacja

Wielki Meder - basen wewnetrzny i jaccuzi

Szacuje się, że na nartach regularnie jeździ ok. 20 procent Polaków. Pozostała część, wybierając się na zimowy wypoczynek szuka atrakcji odpowiednich dla siebie, albo w górach, albo w innych rejonach naszego kraju lub poza jego granicami. Dla tych z nas, którzy nie jeżdżą na nartach ani na snowboardzie, ciekawą propozycją może być miasteczko Velky Meder na południu Słowacji, gdzie znajduje się kąpielisko termalne. Dodatkowo, będąc w tej okolicy, można wybrać się na krótkie wycieczki do trzech stolic europejskich: Wiednia, Bratysławy i Budapesztu (wszystkie one leżą w promieniu 150 km).

Wielki Meder to liczące dziewięć tysięcy mieszkańców, miasteczko leżące na Nizinie Poddunajskiej, w południowo-zachodniej części Słowacji, ok. 15 km od przejścia granicznego z Węgrami. Mieści się tutaj Thermal Corvinus Velky Meder - całoroczne kąpielisko termalne, gdzie temperatura wody w basenach dochodzi do 38 stopni Celsjusza. Kąpielisko to przeszło niedawno całkowitą modernizację, dzięki której obecnie posiada w sumie 9 basenów (3 zewnętrzne, 4 wewnętrzne oraz 2 półkryte z temperaturą wody termalnej 26-37 stopni Celsjusza).

Ośrodek ten specjalizuje się w obsłudze Klientów, którzy chcieliby zregenerować swój układ ruchowy. Ćwiczenia wykonywane w ciepłych wodach geotermalnych, wspomagają bowiem leczenie osłabienia mięśni, chorób stawów i kręgosłupa. Odwiedzający Thermal Corvinus Velky Meder mają też do dyspozycji strefy relaksu takie jak SPA/wellness oraz saunacentrum. Otwarty przez cały rok basen rodzinny do zabawy z wodną wieżą, holenderska zjeżdżalnia z efektami świetlnymi oraz plac zabaw zapewnią natomiast sporą dawkę rozrywki dla dzieci.

Całodzienny wstęp na cały kompleks basenów dla jednej osoby kosztuje od 7 euro za 1 dzień (ceny aktualne w sezonie 2013/2014). Kąpielisko oferuje też zakwaterowanie u swoich partnerów za pośrednictwem swojej strony internetowej (noclegi dostępne w cenie od 8 euro za 1 dzień).

Planując pobyt w miejscowości Velky Meder, warto przeznaczyć kilka dodatkowych dni pobytu na zwiedzanie Wiednia, Bratysławy i Budapesztu. Sprzyja temu nie tylko Strefa Schengen, ale również międzynarodowa trasa samochodowa M1/A4, która łączy te europejskie aglomeracje. Ponieważ każde z tych miast oferuje sporą liczbę atrakcji, a podczas zimy dzień jest krótki, zwykle będziemy zmuszeni do wybrania najważniejszych i najciekawszych dla nas miejsc.