Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Afryka zdobyta - Ekspedycja IV Kongo dobiegła końca

Data: 2013-08-05, Państwo: Demokratyczna Republika Konga, Maroko, Mauretania, Senegal, Hiszpania

Ekspedycja IV Kongo

Źródło zdjęcia: e4kongo.pl

Po pokonaniu ponad 16 tysięcy kilometrów drogą lądową i 1,5 tysiąca kilometrów drogą morską, zakończyła się Expedycja IV Kongo, której portal travelster.pl był patronem medialnym. Jej uczestnicy na własne oczy przekonali się o tym, że Afryka to kontynent kontrastów i mieszanka wielu kultur. Przemierzyli górzyste wzniesienia i piaszczysty bezkres Sahary, widzieli bogactwo marokańskich miast oraz ubóstwo wiosek mijanych na trasie. Żaden film, program dokumentalny czy folder podróżniczy nie oddadzą w pełni charakteru tego rejonu świata. Zapierające dech w piersiach widoki oraz spotkanie z miejscową ludnością uświadomiły im, jak świat może być piękny.

Uczestnicy ekspedycji udowodnili, że dla wytrwałych podróżników nie ma rzeczy niemożliwych, jak choćby jazda na nartach w sercu pustyni, czy sprowadzenie samego ambasadora w sytuacji awaryjnej. Wszystkich czytelników nazego portalu zachęcamy do śledzenia relacji i galerii zdjęć z wyprawy, które pojawią się na profilu ekspedycji.

Ekspedycja zakończyła się sukcesem, mimo iż nie wszystkie zakładane początkowo cele udało się osiągnąć. Dla wytrwałych odkrywców ważniejsza jest szeroko rozumiana droga, jaką się pokonuje, niż jej cel – jakkolwiek nie zdefiniowany. Spotkanie z kulturą tak dalece inną od tej, z jaką stykamy się na co dzień, stało się prawdziwą przygodą życia. Wszystkie odwiedzane miejsca związane są z pewną historią, która pozostawiła po sobie ślad. Tylko od nas zależy, czy uda nam się go dostrzec.