Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Travelster patronem Ekspedycji IV Kongo

Data: 2013-07-02, Państwo: Demokratyczna Republika Konga, Maroko, Mauretania, Senegal, Hiszpania

e4kongo - trasa

Źródło zdjęcia: e4kongo.pl

1 lipca 2013, po wielu tygodniach przygotowań, wyruszyła Ekspedycja IV Kongo. Celem czwórki uczestników jest tym razem Demokratyczna Republika Konga - państwo leżące w samym sercu Afryki, które na przestrzeni ostatnich kilku lat było areną wielu wewnętrznych zamieszek, które niejednokrotnie przeradzały się w wojny domowe. Uczestnicy wyruszyli samochodem terenowym z Zakopanego i mają do pokonania ponad 14 tysięcy km drogami i bezdrożami Europy i Afryki. Czeka ich ponad 40 dni w drodze i kilkanaście mijanych krajów, często postrzeganych jako miejsca niebezpieczne dla Europejczyków. Zgodnie z planem, uczestnicy w pierwszej części swojej podróży przemierzą Czechy, Austrię, Niemcy, Francję, Hiszpanię, Maroko, Mauretanię i Senegal. W Senegalu, a konkretnie w Dakarze wsiądą do samolotu, którym polecą do Kinszasy w Republice Demokratycznej Kongo, gdzie spędzą dziesięć dni. Jednym z głównych celów podróży będzie promocja Polski i polskości na trasie wyprawy.

Ekspedycja IV Kongo to przede wszystkim wielka przygoda i wyjazd pełen zapierających dech w piersiach wspomnień. Jej uczestnicy powrócą z niezliczoną ilością opowieści o świecie zupełnie innym, obcym dla mieszkańców współczesnego miejskiego, betonowego świata. Jako patron wyprawy, na naszym portalu publikować będziemy ważniejsze informacje związane z Ekspedycją oraz materiały przekazane przez nam uczestników wyprawy. Polecamy śledzenie profilu ekspedycja oraz fangage ekspedycji na facebooku (www.facebook.com/e4kongo). Bądźcie na bieżąco.