Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Do Francji na narty. Gdzie warto pojechać?

Data: 2013-05-23, Państwo: Francja

Narty

Źródło zdjęcia: sxc.hu, joxi

Francja to kraj, do którego od wielu już lat chętnie wybierają się polscy narciarze. Przyczyniają się do tego idealne warunki śniegowe oraz zaplecze turystyczne na najwyższym poziomie. W tym jednym z najpopularniejszych rejonów dla narciarzy na starym kontynencie, nie brakuje prężnie działających ośrodków narciarskich, w których można nie tylko przyjemnie spędzić czas, ale również uciec od codziennych obowiązków wybierając wyjazd na narty. Którymi z tych rejonów warto się szczególnie zainteresować?

Największy na świecie ośrodek sportów zimowych - Val Thorens.

Francuskie Trzy Doliny, na terenie których znajduje się ośrodek Val Thorens, z ok 600 kilometrami tras zjazdowych, to bez wątpienia największy na świecie ośrodek narciarski. Jedną z największych atrakcji tego obszaru jest, położona na wysokości 2300 m. n.p.m., stacja Val Thorones. Dzięki doskonałym warunkom śniegowym, na pobliskim lodowcu można szaleć na nartach również latem. Dodatkową atrakcją są piękne krajobrazy oraz atrakcje, takie jak możliwość gry w siatkówkę, czy tenisa halowego. Na tym obszarze skupiły się najmodniejsze, a zarazem najbardziej elitarne ośrodki narciarskie Europy.

U stóp Mont Blanc - Dolina Chamonix.

Dolina Chamonix, która swoją popularność zawdzięcza głównie bliskości najwyższego szczytu Europy, jest jednym z najstarszych w Europie ośrodków narciarskich. W tym miejscu na narciarzy czeka aż sześć popularnych ośrodków narciarskich i blisko 70 tras zjazdowych o różnorodnym poziomie. W Chamonix można ponadto zwiedzić muzeum alpinistyczne i zapoznać się z historią zdobywania alpejskiego giganta, jakim jest Mont Blanc. Można tu również skorzystać z podróży najdłuższą kolejką linową na świecie, prowadzącą z Chamonix na szczyt Aiqiulle du Midi.

Chamonix jest również miejscem odgrywającym ważną rolę w dziejach sportów zimowych. To właśnie tu, w 1924 roku zorganizowane zostały I Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Od tego czasu region narciarski Chamonix zyskał na popularności, stając się jednym z najpopularniejszych na świecie ośrodków sportów zimowych.

Alpejski kurort dla aktywnych - Risoul.

Risoul to kurort alpejski tworzony od początku z myślą o narciarzach, dzięki czemu może zaskoczyć różnorodnością tras zjazdowych, nawet doświadczonych narciarzy. Obok tych bardzo łatwych znajdują się i takie, z których korzystać mogą tylko najbardziej doświadczeni miłośnicy białego szaleństwa. Łączna długość tras zjazdowych zbliża się do 200 km, a poruszanie się po stokach ułatwiają liczne orczyki i wyciągi narciarskie. Dodatkowo można tu też poszaleć na skuterach śnieżnych, czy skorzystać z miejscowego spa. Nie brakuje również lokali rozrywkowych, w których zawsze można liczyć na dobrą zabawę.