Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej w Poznaniu

Data: 2012-12-11, Państwo: Polska

Rzeźba z lodu

W Poznaniu, w grudniu organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej. Impreza odbywa się co roku i biorą w niej udział artyści z całego świata. W tym roku, na Starym Rynku w Poznaniu podziwiać możemy prace grup rzeźbiarskich z Polski, Francji, Japonii, Rosji, USA, Kanady, Bułgarii, Holandii oraz z Filipin. Festiwalowi towarzyszą inne wydarzenia, takie jak kiermasz bożonarodzeniowy i koncerty muzyczne.

Impreza trwa dwa dni i składa się z dwóch konkursów. Rozgrywany pierwszego dnia "Speed Ice Carving" to rywalizacja indywidualna, w czasie której uczestnicy w ustalonym czasie, mając do dyspozycji bloki lodu tych samych rozmiarów, mają za zadanie wykonać rzeźbę wg ustalonego projektu. Wygrywa rzeźba która najlepiej odwzorowuje projekt. Tegoroczny konkurs zwyciężył Vladimir Zhikhartsev z Rosji, wyprzedzając obrońcę tytułu, poznaniaka Michał Mizuła.

W trakcie drugiego dnia, w rywalizacji biorą udział zespoły dwuosobowe, które przygotowują kilkumetrowe rzeźby z lodu w dowolnej tematyce. Prace oceniane są przez publiczność oraz specjalne jury. W tym roku zwycieżyli zawodnicy z Polski i Francji. Drugie miejsce zajął zespół z Japonii, a trzecie - z Rosji.

Rzeźby oglądać można na Starym Rynku w Poznaniu. Spieszcie się, jeśli chcecie je zobaczyć...

Źródło: http://www.poznan.pl