Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Gdzie w Polsce na narty

Data: 2012-12-08, Państwo: Polska

Na nartach

Źródło zdjęcia: sxc.hu (nietje1)

W zasadzie w całej Polsce sypnęło już śniegiem, a to oznacza że sezon zimowy rozpoczął się na dobre. Warto więc zaplanować nasz zimowy wyjazd. Najbardziej popularne w tej porze roku są wyjazdy na narty czy na snowboard, zwykle w polskie góry, do naszych południowych sąsiadów lub do któregoś z państw alpejskich. Chcielibyśmy wspólnie z Wami stworzyć listę kilku ulubionych miejsc narciarskich w Polsce, jeśli chodzi o infrastrukturę narciarską, bazę hotelową i gastronomiczną oraz oczywiście klimat. Na początek wybraliśmy Białkę Tatrzańską, Karpacz, Jaworzynę Krynicką i Szczyrk.

Białka Tatrzańska leży ok 20 km od Zakopanego. Największą zimową atrakcją Białki są naturalne stoki o różnorodnym nachyleniu, dobrze utrzymane trasy i 18 wyciągów narciarskich. Sztuczne naśnieżanie oraz oświetlenie stoków pozwala na korzystanie z wyciągów przy niesprzyjającej pogodzie oraz nocą. W samej Białce i w okolicy znajduje się ponad 5 tysięcy miejsc noclegowych oraz liczne wypożyczalnie sprzętu i szkółki narciarskie, co jest równie istotne dla amatorów białego szaleństwa.

W Karpaczu położonym w Karkonoszach u stóp Śnieżki, miłośnicy nart, poza kilkunastoma trasami zjazdowymi, korzystać mogą z tras biegowych oraz skoczni narciarskiej “Orlinek”. Praktycznie przy każdym stoku istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego czy skorzystania z pomocy profesjonalnego instruktora narciarstwa. Pensjonaty, apartamenty oraz hotele w Karpaczu zadowolą najbardziej wymagających turystów. Goście mają tu do dyspozycji ponad 11 tysięcy miejsc noclegowych i równie sporą liczbę obiektów gastronomicznych.

Położone w Beskidzie Sądeckim Jaworzyna Krynicka oraz Krynica Zdrój to zimą miejsca w których wszyscy miłośnicy sportów śnieżnych znajdą coś dla siebie. Z jednej strony do dyspozycji mamy tu ok dziesięć wyciągów i tras zjazdowych, z drugiej – kryte lodowisko oraz tor saneczkowy. Na plus zaliczyć też należy jedną z najnowocześniejszych kolei gondolowych w Polsce, duży parking, liczne punkty gastronomiczne oraz rozbudowaną bazę hotelową zapewniającą ponad 6 tysięcy miejsc noclegowych w Krynicy Zdrój.

Jako ostatni wybraliśmy Szczyrk leżący również w Beskidzie Sądeckim, na północny zachód od Żywca. Obok dziesiątek tras narciarskich o różnym poziomie trudności położonych m.in. na zboczach Skrzycznego czy Beskidka mamy tu trasę narciarstwa biegowego (spełniającą wymogi Międzynarodowej Federacji Narciarskiej) oraz 3 skocznie narciarskie (o punktach konstrukcyjnych: K-95, K-70, K-40). W samym Szczyrku dostępnych jest ponad 7 tysięcy miejsc noclegowych.

Jeśli macie jakieś dodatkowe sugestie lub swoje ulubione miejsca gdzie jeździcie na nartach, napiszcie do nas.