Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Piknik piwny na Zamku w Lublińcu

Data: 2012-10-05, Państwo: Polska

Piwny piknik w Hotelu Zamek Lubliniec

Jeśli tego roku nie udało Wam się odwiedzić Bawarii i mile spędzić czasu podczas święta piwa Octoberfest, to jeszcze nic straconego. Możecie odwiedzić Hotel Zamek Lubliniec, gdzie w nażbliższą sobotę 6 października, o godzinie 14:00 rozpocznie się Rodzinny Oktoberfest. Podczas imprezy, oprócz piwa będzie można delektować się daniami z grilla i muzyką na żywo. Wstęp na imprezę jest wolny.

Największe święto piwa Okoberfest ma ponad dwieście lat tradycji, więc aby w pełni poczuć jego klimat i przenieść się w czasie do początków bawarskiej imprezy, najlepiej udać się do zamku z kilkusetletnią tradycją. W „Kronice Polskiej” z okresu piastowskiego Gall Anonim napisał: „Mam ci ja beczułkę [dobrze] sfermentowanego piwa, które przygotowałem na postrzyżyny jedynego syna, jakiego mam, lecz cóż znaczy taka odrobina? Wypijcie je, jeśli wola!”. W tej sytuacji niewykluczone, że piwowarskie tradycje w Lublińcu są starsze niż te związane z kultowym bawarskim świętem.

Podobnie jak pierwsze Octoberfest, koncentrowały się na imprezach sportowych, tak też w Lublińcu nie zabraknie sportowych atrakcji. Chętni mogą pograć tam w golfa, tenisa albo wybrać jazdę konną czy wyruszyć na polowanie.