Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Rowerem dookoła Europy czyli 10000 km w 30 dni

Data: 2012-05-10, Państwo: Czechy, Dania, Hiszpania, Polska, Szwecja

Rower

Źródło zdjęcia: kikashi, www.sxc.hu

Tomasz Bagrowski w ramach projektu "Dookoła Europy z Idee Kaffee" zamierza przejechać 10000 km w 30 dni. Autor projektu rozpoczął swoją podróż 1 maja 2012 roku na molu w Sopocie i w tym samym miejscu planowane jest zakończenie trasy, dokładnie po 30 dniach od momentu startu.

Trasa dookoła Europy podzielona została na 5 etapów, trwających po 6 dni i wiodła będzie m.in. przez: Polskę, Czechy, Austrię, Włochy, Francję Hiszpanię, Portugalię, Niemcy, Danię, Szwecję i Litwę. Każdego dnia Pan Tomek zamierza przejechać od 260 do 400 km. W ciągu kolejnych 4 dni pomiędzy etapami mają wykonywane będą niezbędne naprawy roweru, ładowanie akumulatorów oraz wymiana bagażu.

Tomasz Bagrowski to 31 letni mieszkaniec Gdańska, który każdą wolną chwilę spędza na rowerze. Do tej pory Pan Tomasz przejechał ponad 73000 km, a jego dobowy rekord to ponad 700 km. O swojej pasji pisze na blogu flash.bikestats.pl. Podziwiamy i kibicujemy podczas realizacji projektu.

Aktualizacja:
3 czerwca Pan Tomasz dotarł do mety na molo w Sopocie, dokładnie w miejscu startu. Ostatecznie trasa liczyła niespełna 8000 km. Gratulujemy.

Źródło: www.konkurs.ideekaffee.pl