Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Światowy Dzień Ziemi 2009

Data: 2009-04-22, Państwo: Polska

Ziemia

Dnia 22 kwietnia ponad 200 mln osób z 140 krajów weźmie udział tej corocznej, imprezie Światowego Dnia Ziemi, której celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Celem imprezy jest uświadomienie politykom i obywatelom jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.

Dzień Ziemi obchodzony jest na Półkuli Północnej w dniu równonocy wiosennej oraz na Półkuli Południowej - w dniu równonocy jesiennej. W tym czasie na całej planecie dzień trwa tyle samo co noc. W starożytnych kulturach rolniczych w równonoc wiosenną obchodzono święto rodzącego się życia. W Polsce pierwsze obchody Dnia Ziemi odbyły się w Warszawie 1990 roku. Finał tegorocznych obchodów Światowego Dnia Ziemi odbędzie się 26 kwietnia 2009 r. na Polu Mokotowskim w Warszawie. Ponadto od 17 maja do 17 czerwca czynna będzie wystawa fotograficzna Parki Narodowe, organizowana przez Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego, której celem jest popularyzacja polskich Parków Narodowych.

Źródło: www.dzienziemi.org.pl, pl.wikipedia.org