Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Turystyka przyjazdowa a Euro 2012

Data: 2012-03-28, Państwo: Polska, Ukraina

Poznań - Stary Rynek

Ponieważ wielkimi krokami zbliżają się do nas Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012 organizowane w Polsce i Ukrainie, warto napisać kilka słów o turystyce przyjazdowej (ang. incoming travel).

Pod pojęciem turystyka przyjazdowa kryją się przyjazdy do danego kraju osób mieszkających na stałe za granicą. Wg danych Instytutu Turystyki, szacuje się że w roku 2011, Polskę odwiedziło ok 60,7 miliona cudzoziemców, z czego 13,3 miliona odwiedzin miało charakter turystyczny. Przyjazdy  do Polski, to najczęściej wyjazdy służbowe (turystyka biznesowa), prywatne przyjazdy turystyczne i odwiedziny znajomych, turystyka zakupowa oraz przejazdy tranzytowe. Rozwój turystyki przyjazdowej wpływa znacząco na rozwój bazy noclegowej w Polsce. W związku z Euro 2012 zwiększyła się liczba miejsc noclegowych szczególnie w okolicach miast w których organizowane są rozgrywki. Mistrzostwa Europy to także szansa dla firm obsługujących turystów w naszym kraju: pilotów wycieczek, firm transportowych, cateringowych, ale także branży nie związanych bezpośrednio z turystyką, np. producentów gadżetów związanych z tą imprezą. Dzięki organizacji Mistrzostw Europy powstało w Polsce kilka wspaniałych stadionów piłkarskich, na których obok imprez sportowych mogą być organizowane również inne imprezy masowe.

Dla przypomnienia, Euro 2012 rozpoczyna się 8 czerwca, a kończy 1 lipca 2012 roku. Mecze rozgrywane będą w Polsce (Warszawa, Poznań, Wrocław, Gdańsk) oraz na Ukrainie (Charków, Lwów, Kijów, Donieck). Przez te kilkanaście dni oczy piłkarskiego świata zwrócone będą m.in. na Polskę. Do naszego kraju przyjadą tysiące kibiców chcących oglądać nie tylko rozgrywki swoich ulubionych drużyn, ale być może chcących przy okazji zobaczyć ciekawsze turystyczne miejsca w Polsce i na Ukrainie. Mamy nadziej że osoby odwiedzające Polskę z tej okazji wywiozą z naszego kraju same pozytywne wrażenia i będą chcieli tu jeszcze wrócić.

Źródło: http://www.intur.com.pl