Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Krakowskie Spotkania Podróżników

Data: 2010-11-15, Państwo: Polska

Kolosy

W dniach 18-21 listopada 2010 odbędą Krakowskich Spotkań Podróżników - prolog do organizowanej corocznie imprezy Kolosy. Czterodniowa impreza odbędzie się w Zajeździe Kościuszkowskim i mogącej pomieścić prawie 600 osób sali Centrum Dydaktyki Akademii Górniczo-Hutniczej. Tegoroczna impreza to łącznie ponad 20 godzin opowieści, zdjęć i filmów prezentowany przez wybitnych polskich podróżników. Kinga Baranowska opowie o przebiegu ekspedycji na Annapurnę i K2, a Leszek Cichy przypomni lata siedemdziesiąte XX wieku i historyczną wyprawę, w trakcie której, jako pierwszy Polak osiągnął szczyt ośmiotysięczny - Gaszerbrum II. Sporą atrakcją będzie również prezentacja wybitnego badacza polarnego Wojciecha Moskala, który opowie o działalności jaką prowadzi ostatnio na Spitsbergenie, a także relacja Piotra Opaciana z pierwszej wyprawy kajakowej nurtem rzeki Xingu, płynącej przez dziewiczą amazońską dżunglę. Maciej Tarasin opowie o spływie tratwą po rwącej boliwijskiej rzece Rio Altamachi, natomiast Henryk Wolski zda relację z niezwykłego rejsu do Ziemi Ognistej repliką XIX-wiecznej łodzi wielorybniczej w hołdzie upamiętniającym 200. rocznicę urodzin Karola Darwina. Nie zabraknie również relacji z dwóch przepraw rowerowych przez Afrykę - sztafety śladami Kazimierza Nowaka oraz trawersu Ameryki Południowej w wykonaniu Andrzeja Ziółkowskiego.

W trakcie imprezy będzie również można wziąć udział w seminarium Jak podróżować z dziećmi, którego gośćmi będą zarówno doświadczony lekarz-pediatra (dr Danuta Jurkiewicz-Badacz, kierownik Centrum Szczepień Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II), jak i rodzice zabierający swoje pociechy w najdalsze zakątki świata.

Organizatorem Krakowskich Spotkań Podróżników jest agencja MART.

Źródło: www.kolosy.pl