Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Stan wyjątkowy w Tajlandii

Data: 2009-04-16, Państwo: Tajlandia

Tajlandia - Bangkok

Szczyt przywódców państw azjatyckich, który miał odbyć się w kurorcie Pattaya w weekend (11-12 kwietnia), po masowych demonstracjach antyrządowych został odwołany. "Czerwone koszule" (czyli zwolennicy byłego premiera Tajlandii Thaksina) od tygodni domagają się ustąpienia ekipy obecnego premiera Abhisita Vejjajivy. Manifestanci wtargnęli do budynku Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Bankgoku, zmuszając premiera do ucieczki. Według doniesień, obecni na miejscu żołnierze początkowo nie zrobili nic, by uniemożliwią manifestantom przedostanie się do budynków ministerstwa. Po pewnym czasie zostali jednak zmuszeni do oddania strzałów ostrzegawczych.

W czwartek 16 kwietnia, pomimo ustania demonstracji i opanowania sytuacji w stolicy Tajlandii, głoszony 12 kwietnia stan wyjątkowy w Bangkoku i w prowincjach Ayutthaya, Nakhon Pathom, Nonthaburi, Pathum Thani, Samut Prakan obowiązuje nadal. Ambasada RP w Bangkoku zaleca obywatelom RP zachowanie ostrożności podczas podróżowania po Tajlandii. Przejścia graniczne z Laosem i Kambodżą pozostają otwarte, ale zamknięte są tamtejsze urzędy imigracyjne (dzięki czemu niemożliwe jest otrzymanie wizy tajlandzkiej na granicy).

Źródło: www.bangkok.polemb.net