Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

10 Tydzień Kina Hiszpańskiego

Data: 2010-03-15, Państwo: Hiszpania, Polska

Tydzień Kina Hiszpańskiego

W dniach 18 marca - 31 marca 2010 w sześciu miastach Polski odbędzie się jubileuszowa edycja Tygodnia Kina Hiszpańskiego. Obok Warszawy, impreza zagości także w Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Åodzi i Gdańsku.

Tydzień Kina Hiszpańskiego jest cykliczną imprezą o zasięgu ogólnopolskim, której celem jest prezentacja i promocja kinematografii hiszpańskiej w Polsce. To często jedyna szansa na obejrzenie najciekawszych filmów z Półwyspu Iberyjskiego, z których większość nie trafi do polskich kin. W ramach festiwalu prezentowane są najnowsze filmy fabularne, dokumentalne oraz klasyka hiszpańskiej kinematografii.

10 edycję tej imprezy zainauguruje polska premiera filmu Ja, też!, nagrodzonego za kreacje aktorskie na festiwalu w San Sebastian. Jego twórcy, Antonio Naharro i Alvaro Pastor, będą obecni na otwarciu festiwalu. Film trafi do polskich kin 9 kwietnia. Ja, też! to historia 34-letniego Pablo - pierwszego Europejczyka z zespołem Downa, który zdobył wyższe wykształcenie. Właśnie podejmuje pracę i stara się żyć tak jak inni i tak samo jak inni chce kochać. Obok najnowszych tytułów, w programie festiwalu znajdzie się cykl "10-10", prezentujący najciekawsze filmy hiszpańskiej kinematografii z ostatniej dekady (m.in. Piedras, W budowie, Cudowne Candeal, Niebo obraca się, 7 dziewic, Poniedziałki w słońcu czy Mataharis).

Organizatorami Tygodnia są Ambasada Królestwa Hiszpanii, Instytut Cervantesa i AP Mañana.

Źródło: www.manana.pl