Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Festyn archeologiczny w Biskupinie

Data: 2009-09-15, Państwo: Polska

W dniach od 19 do 27 września odbędzie się XV Festyn Archeologiczny w Biskupinie, poświęcony tym razem kukturze węgierskiej. Hasłem festynu jest stare porzekadło "Polak, Węgier, dwa bratanki", które obrazuje ukształtowaną przez wieki sympatię, jaką darzą siebie te dwa narody. W programie organizatorzy przewidzieli taki atrakcje jak: bitwa Madziarów z rycerstwem europejskim, pokazy walk i fechtunku na szable w wykonaniu grupy szlachty węgierskiej z XVII w. przy muzyce renesansowej wędrownego barda, pokazy życia codziennego w obozowisku madziarskim, pokaz kucia grotów strzał i warsztaty z strzelania z węgierskiego łuku, a także degustacja potraw kuchni węgierskiej. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, różnego rodzaju konkursów i koncertów zespołów nie tylko z Węgier.

Dla zmotoryzowanych gości festynu przygotowanych będzie kilkanaście hektarów powierzchni parkingowej rozlokowanej wokół rezerwatu, a w trakcie festynu, prowadzący informował będzie na bieżąco o atrakcjach i programie dziennym.

Źródło: www.biskupin.pl