Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

XI Festiwal Wikingów

Data: 2009-07-20, Państwo: Polska

Wikingowie

W dniach od 5 do 7 sierpnia 2009 w Wolinie odbędzie się XI Festiwal Wikingów. Organizatorzy zapowiadajć udział 7 wczesnośredniowiecznych łodzi, 370 replik namiotów oraz 1500 wojów i rzemieślników zarówno z krajów skandynawskich, jak i innych brajów basenu Morza Bałtyckiego. Wszyscy którzy odwiedzć w tym terminie Wolin, będą mogli przenieść się w czasie do epoki Wikingów i Słowian.

Festiwal Wikingów organizowany jest od 1993 roku. W trakcie trwania imprezy można zobaczyć inscenizacje bitew Wikingów ze Słowianami oraz przyjrzeć się z codziennemu życiu wczesnośredniowiecznych wojowników. Widzowie mogą również wziąć udział w wielu obrzędach, konkursach oraz koncertach muzyki dawnej. Jedną z ciekawszych atrakcji festiwalu jest pokaz sił skandynawskich i słowiańskich okrętów. Największa jednostka, która do tej pory wzięła udział w imprezie, to 18-metrowa łódź "Morąg".

Wolin nazywany w przeszłości Jumne, Jomsborg, Julin i Wineta należy do najstarszych miast Pomorza i leży na prastarym szlaku komunikacyjnym, łączącym miejscowości wybrzeża Bałtyku. Pierwsze ślady ludzkiego bytowania na terenie dzisiejszej gminy Wolin sięgają epoki kamienia, czyli 4200-1700 lat p.n.e.

Źródło: www.polska.pl/spec/wolin/index.htm