Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Jak spakować bagaż podręczny? - niezawodne porady dla podróżnych

Data: 2019-04-01, Państwo: Polska

Bagaż podręczny

Kto z nas nie lubi podróżować? – chyba nie ma takiej osoby. Jednak, gdyby zapytać kto nie lubi się pakować, to takich osób znalazłoby się mnóstwo, szczególnie, że jest to czasochłonne zajęcie, a i tak o czymś łatwo zapomnieć. Dlatego przygotowaliśmy dla Was niezawodne porady, dotyczące pakowania bagażu podróżnego. Wszak coraz więcej osób tylko taki ze sobą zabiera. Oczywiście jednym z najważniejszych elementów są walizki. Tutaj wybór jest bardzo szeroki, ale doskonale sprawdzą się walizki kabinowe na kółkach.

Porada numer 1: znajdź najlepszą walizkę

Każdy już wie, że pakowanie bagażu do przyjemnych nie należy, ale i tak przed podróżą ta czynność nas nie ominie. Oczywiście można zdać się na żywioł, ale bądźmy szczerzy, pewnie wtedy zapomnielibyśmy o połowie rzeczy. Zatem nim się spakujemy to musimy znaleźć odpowiednią walizkę. Najpopularniejsze są walizki kabinowe. Warto tutaj wiedzieć, że ich standardowy rozmiar akceptowany jest przez większość linii lotniczych. Niewątpliwie zaletą podróżowania z bagażem podręcznym jest fakt, że można znacząco zaoszczędzić, nie tylko na nadawaniu bagażu, ale również ns czasie, gdyż nie musimy wyczekiwać na nasz bagaż obok karuzeli bagażowej. Ponadto nie musimy też obawiać się, że bagaż zostanie zgubiony. Czyli wybór walizki nie jest w sumie trudny. Najlepiej sprawdzą się walizki kabinowe na kółkach, które są też wygodne w prowadzeniu. Warto jeszcze pamiętać o sprawdzeniu wymiarów bagażu podręcznego. Większość linii lotniczych akceptuje walizki kabinowe o wymiarach 55 x 40 x 20 cm.

Porada numer 2: jak się spakować, by nie żałować?

Przejdźmy już do pakowania się. Już wiemy, że ilość miejsca jakie posiadamy jest ograniczona, zatem należy zabrać ze sobą tylko i wyłącznie najważniejsze rzeczy. Na samym dnie układamy ubrania i buty, które nie będą nam potrzebne w czasie podróżny. Warto tutaj pamiętać o tym, aby dokładnie wykorzystać nawet najmniejszą przestrzeń. Zatem można zrolować zarówno bieliznę, czy też skarpetki. Podobnie rzecz ma się ze spodniami, czy bluzkami. Oczywiście trzeba pamiętać, aby na pokład samolotu zabrać ze sobą tylko i wyłącznie najpotrzebniejsze rzeczy. Na wierzchu bagażu umieszczamy jedzenie, czy picie. Można również umieścić książkę, która przyda się w trakcie długiej podróży. Oczywiście higiena jest ważna zatem należy ze sobą zabrać ręcznik, ale nie ten duży, który zajmie połowę miejsca, lepiej sprawdzi się szybkoschnący. Absolutne must have to chusteczki nawilżające, które pozwolą się odświeżyć po męczącej podróży. Jeżeli wiesz, że jesteś zapominalski to koniecznie przygotuj sobie listę, dzięki temu o niczym nie zapomnisz.

Porada numer 3: tego nie można wnieść na pokład samolotu

Bezpieczeństwo w samolocie to podstawa. Zatem każde linie lotnicze przywiązują do niego bardzo dużą wagę. Są więc przedmioty, których nie można absolutnie wnieść na pokład. Jak można domyślić się są to przedmioty ostre. Warto wiedzieć, że nawet niepozorny pilniczek do paznokci może stanowić potencjalną broń, dlatego jest zabroniony. Warto zawsze sprawdzać przepisy celne dotycząc wwożenia alkoholu, czy papierosów, które są zabronione np. w Arabii Saudyjskiej. Do tego państwa zabronione jest też wwożenia leków, nawet tych na receptę. Wbrew pozorom również przewożenie kosmetyków do łatwych nie należy. Trzeba wiedzieć, że kosmetyki o pojemności do 100 ml, należy przewozić tylko i wyłącznie w plastikowej torbie, która koniecznie musi być przezroczysta. W innym wypadku konieczne jest nadanie bagażu rejestrowanego.

Porada numer 4: możesz zabrać laptopa, ale...

Przewożenie sprzętu również podlega restrykcjom. Jednak należy dokładnie sprawdzić przepisy. Najtańsze linie lotnicze nakazują umieszczenie np. laptopa w bagażu podręcznym, dlatego walizki kabinowe muszą chronić sprzęt elektroniczny przed uszkodzeniem. Natomiast część linii rejsowych pozwala na bezpłatne zabranie laptopa, który ma być schowany w torbie, podobnie rzecz ma się z aparatem fotograficznym. Warto się tutaj zastanowić, czy laptop, bądź też aparat są nam potrzebne, szczególnie gdy wybieramy się na urlop.

Pakowanie bagażu podręcznego może nie wydawać się łatwe, ale wcale tak nie jest. Wystarczy wziąć tylko najpotrzebniejsze rzeczy, które są niezbędne. Tutaj radzimy Wam przed podróżą czytanie przepisów celnych, szczególnie gdy wybieracie się w mniej znane rejony świata.