Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Ile kosztuje weekend w Oslo?

Data: 2018-02-09, Państwo: Norwegia

Oslo

Skandynawia staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem. Jedyną barierą podawaną przez podróżujących są koszty. Poznaj sposoby dzięki którym zwiedzisz wiele wspaniałych miejsc Europy Północnej.

Skandynawia kusi krajobrazem

Skandynawia to część Europu Północnej na którą składają się takie Państwa jak Dania, Norwegia, Szwecja. Turystów kusi pięknym krajobrazami, ciekawą historią oraz smaczną kuchnią. Dzięki tanim liniom lotniczym za dosłownie kilka złotych możesz dolecieć np. z Gdańska do Oslo. Do zobaczenia masz wiele, będąc w stolicy Norwegii m.in. Pałac królewski, Zamek i fortecę Akershus, czy Muzeum Muncha. Na miejscu znajdziesz także wiele klubów i restauracji, dzięki którym poczujesz klimat i spróbujesz regionalnych potraw.

Przygotuj się do podróży

Zanim zdecydujesz się na weekendowy wypad do Oslo poszukaj informacji, które pomogą Ci odkrywać przy okazji nie wydając „wszystkich oszczędności”. Znajdziesz sporo informacji dotyczących podróżowania m.in. po Norwegii na różnego rodzaju blogach. Pamiętaj jednak, aby posiłkować się tylko portalami, które aktualizują treści. Ciekawą stroną na której znajdziesz wskazówki odnośnie podróżowania po Skandynawii i oszczędzania jest Finagoo http://finagoo.pl/podroze/skandynawia-sposoby-tanie-zwiedzanie/ Dobre przygotowanie pozwoli Ci zobaczyć wiele wydając niewiele.

Tanie spanie w Oslo

W stolicy Norwegii znajdziesz sporo miejsc noclegowych – jak ich szukać? Jeśli chcesz znaleźć pokój lub mieszkanie dobrym rozwiązaniem może okazać się Airbnb na którym ogłaszają się mieszkańcy wybranego miasta. Oczywiście znajdziesz również wiele ofert hoteli lub w tańszej wersji hosteli –  w tym przypadku pomogą CI takie platformy jak Trivago lub Booking.

Jak dotrzeć do Norwegii

Możliwości dotarcia masz wiele – najtańszą i najlepiej nadającą się na szybki i tani weekendowy wypad do Oslo jest samolot. Dzięki liniom RyanAir z Gdańska do Oslo polecisz za kilka złotych. Możesz także wybrać samochód, jednak wtedy oprócz paliwa musisz doliczyć prom, który pozwoli Ci pokonać Morze Bałtyckie (możesz dojechać także bez promu przez Danię mostem nad Cieśniną Sund).    Oslo to świetna opcja na weekendowy wypad, a dzięki dobremu przygotowaniu może także okazać się tani. Dlatego szukaj wskazówek i korzystaj!