Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Bezpieczny czy tani? O standardach parkingów przy lotniskach

Data: 2018-01-31, Państwo: Polska

O standardach parkingów przy lotniskach

Czy da się pozostawić przy podkrakowskim lotnisku samochód tanio i bezpiecznie? Jak szukać tanich parkingów i jak zadbać o bezpieczeństwo pojazdu nie rujnując portfela?

Wygodnie, szybko, bez stresu - tak dojeżdża się na lotnisko własnym samochodem. Gdzie jednak zostawić samochód na czas wycieczki? Jakie opcje mają podróżujący z lotniska Balice kierowcy? Jak znaleźć tani parking Balice, który jednocześnie zapewni bezpieczeństwo?

Najtańszy parking - pod chmurką

Jak zaparkować najtaniej? Po prostu pozostawiając auto przy drodze. Nikomu wtedy nie trzeba płacić, a przecież auto - jeśli pozostawimy je pod blokiem - również nie jest pilnowane. Takiej argumentacji używają chętnie osoby, które potrafią pozostawić samochód pod cudzą posesją bądź na poboczu. Rzeczywistość jednak mocno weryfikuje wyobrażenia o tanim parkingu. Wielu kierowców po powrocie z wakacji z przykrością przekonało się, że ich auto zostało odholowane bądź po prostu zniknęło. W okolicach lotniska Balice nie ma w zasadzie miejsca, gdzie można by w miarę bezpieczny (i zgodny z prawem) sposób pozostawić samochód. Jeśli zatem decydujesz się na dojazd samochodem, koniecznie wybierz prywatny, oficjalnie istniejący parking.

Tanio i średnio bezpiecznie - parkingi prywatne nieoficjalne

Druga opcja „dla super oszczędnych” to parkingi prowadzone przez właścicieli posesji przy lotnisku, którzy nie prowadzą żadnej działalności, a jedynie „po znajomości” wynajmują miejsce pod domem na zaparkowanie pojazdu. Takie parkingi są wprawdzie tanie, ale nie dają żadnych gwarancji bezpieczeństwa. Nie oferują również żadnego wsparcia w razie jeśli np. zimą po dłuższym postoju, auto nie będzie chciało się uruchomić. Wspierając takie parkingi, wspieramy też szarą strefę.

Różnica w cenie między parkingiem zarejestrowanym a szarą strefą to zazwyczaj kilka – kilkanaście złotych. Dla tak małych pieniędzy naprawdę nie warto ryzykować.

Tanio i bezpiecznie - prywatny parking przy lotnisku

Kolejna kategoria parkingów na Balicach to parkingi prywatne, tworzone wokół lotniska i zarejestrowane jako działalność gospodarcza.

Pozostawienie samochodu na takim parkingu jest bardziej bezpieczne, ale niekiedy może być kosztowne. Różnice w cenie za dobę (czy kilka dni) pomiędzy poszczególnymi parkingami, mogą być nawet dwukrotne. Z tego powodu nigdy nie warto jechać na lotnisko „w ciemno”, tylko wcześniej sprawdzić cennik parkingu.

Jednocześnie, poza różnicą w cenie, parkingi prywatne dysponują też bardzo różnym poziomem zabezpieczeń. Od zwykłych parkingów ogrodzonych siatką, po parkingi z monitoringiem, całodobowym dozorem, oświetleniem. Co ciekawe - parkingi lepiej zabezpieczone wcale nie muszą być droższe niż ich mniej bezpieczne odpowiedniki. Bez większych problemów, można znaleźć bezpieczny i tani parking, korzystając z internetu.

Analizując stronę internetową parkingu, zwróć uwagę na następujące elementy oferty:

  • Czy parking jest ogrodzony?
  • Czy zapewnia całodobowy monitoring?
  • Czy będzie oświetlony nocą?
  • Czy parking jest ubezpieczony?

Jeśli odpowiedzi na wszystkie pytania brzmią „tak”, a oferta cenowa jest korzystna, to warto zdecydować się na rezerwację.

Jeśli dobrze zapoznasz się z ofertami, to możesz znaleźć tani parking w Balicach, który jednocześnie zagwarantuje pełne bezpieczeństwo twojego samochodu. Wystarczy, że dobrze zapoznasz się z ofertą parkingu i zerkniesz w regulamin. Warto też sprawdzić opinie klientów parkingu, by mieć pewność, że wybierasz odpowiednie miejsce dla swojego pojazdu.