Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Zima nad morzem – zaplanuj zwiedzanie stolicy Pomorza i poznaj najpopularniejsze atrakcje w Gdańsku

Data: 2018-01-03, Państwo: Polska

Zimowe artakcje Gdańska

Kiedy latem wszyscy leżakują na plaży, Ty wolisz górskie wyprawy? A kiedy większość planuje ferie na stoku, Ciebie bardziej interesuje zwiedzanie północnej części Polski? Przekonaj się, że oblegany w sezonie wakacyjnym Gdańsk będzie idealny na zimowe spacery. Zobacz, jak zaplanować zwiedzanie Gdańska i jak zarezerwować nocleg w mieście.

Tylko w tym sezonie wakacyjnym Gdańsk odwiedziło ponad 770 tysięcy osób. Od czerwca do sierpnia miejskie plaże i uliczki pękały w szwach, natomiast w lokalach i miejscach z wynajmem apartamentów trudno było znaleźć wolne miejsce bądź nocleg. Sytuacja zmieniała się dopiero wraz z nadejściem zimy. Co w trakcie chłodnych miesięcy można robić w mieście? Firma Sun&Snow przygotowała dla Ciebie kilka propozycji.

Atrakcje w Gdańsku – zobacz najpopularniejsze atrakcje w zimowej odsłonie

Jeśli byłeś kiedyś latem w Gdańsku, wiesz, że wizyty w muzeach czy nawet spacery głównymi ulicami miasta wiążą się z koniecznością wędrówki razem z całymi grupami innych turystów. Przez duże tłumy nie miałeś okazji, aby przyjrzeć się wszystkim najważniejszym zabytkom stolicy Pomorza? W trakcie zimowej wyprawy do Gdańska możesz to zmienić. Odwiedź jeszcze raz Długi Targ i okoliczne uliczki. Rozejrzyj się dokładnie, a na pewno Twoją uwagę zwrócą ozdobne przedproża w kształtach lwów czy nietypowe rynny zakończone rzeźbami domków, zegarów czy gitar. Pójdź również na Długie Pobrzeże nad Motławą, gdzie ogrzejesz się w jednej z lokalnych restauracji.

Zima to także idealny okres na zwiedzanie gdańskich muzeów. Co warto zobaczyć w tym czasie w pierwszej kolejności? Tego roku odwiedź m.in. Muzeum Narodowe, gdzie otwarto wystawę na temat teatrów lalkowych w mieście. Zajrzyj też do Muzeum II Wojny Światowej. Czeka tam na Ciebie bardzo ciekawa lekcja polskiej historii.

Atrakcje w Gdańsku – odkryj mało znane miejsca i zabytki

Chcesz zobaczyć gdańskie atrakcje, o których nie pisze większość przewodników? Zajrzyj na ulicę Świętego Ducha 47. Mieści się tam dom Artura Schopenhauera, jednego z najbardziej znanych niemieckich filozofów. Później odwiedź Ołowiankę na rzece Motławie. Znajdziesz tam wiele ruin starych magazynów i spichlerzy.

Zimowe spacery po Gdańsku warto zakończyć w okolicach nadmorskich bulwarów. Poznaj dokładnie wszystkie uliczki parku Prezydenta Ronalda Reagana czy parku w Brzeźnie, gdzie znajdziesz wojenne fortyfikacje. Idąc dalej na południe będziesz mógł zobaczyć, jak wygląda stocznia od strony Falochronu. Dojrzysz również półwysep Westerplatte.

Apartamenty Gdańsk – zarezerwuj najwygodniejszy nocleg

Jeśli spodobała Ci się perspektywa zimowego wyjazdu do Gdańska, pora zarezerwować nocleg. Nie zwlekaj do ostatniej chwili. Choć wolnych miejsc na pewno nie zabraknie, warto zawczasu przemyśleć, czy lepiej wybrać pokój bliżej morza, czy centrum. Apartamenty Gdańsk Stare Miasto Sun&Snow będą idealne na zimowe wycieczki po głównych ulicach miasta. Apartamenty nad morzem warto natomiast wybrać, jeśli większość czasu planujesz spędzać w okolicach Nowego Portu, Brzeźna, Przymorza lub Jelitkowa.

Jak zarezerwować nocleg w apartamencie?

  1. Wejdź na stronę Sun&Snow.
  2. Wpisz w pasku widocznym na stronie lokalizację „Gdańsk Stare Miasto”.
  3. Podaj termin pobytu i liczbę osób do zakwaterowania.
  4. Porównaj dostępne opcje i wybierz idealną propozycję.
  5. Potwierdź rezerwację.

 

To samo musisz zrobić, jeśli interesuje Cię zimowy wyjazd do innego miasta na północy Polski. Chcesz odwiedzić Sopot, Gdynię, Ustkę lub Hel? Tam też czeka na Ciebie wiele atrakcji i dziesiątki nowoczesnych, wygodnych apartamentów.