Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Bezpieczne parkowanie przy lotnisku - jakie udogodnienia oferują prywatne parkingi?

Data: 2017-10-28, Państwo: Polska

Parkowanie przy lotnisku

Zanim zarezerwujesz parking przy lotnisku dowiedz się, czy ten który wybrałeś, oferuje wszelkie możliwe udogodnienia i jest w 100% bezpieczny. Na jakie usługi warto zwrócić uwagę?

Kiedy w okolicach lotnisk zaczęły powstawać prywatne parkingi umożliwiające pozostawienie auta na okres kilku-kilkunastu dni, nie zwracano uwagi na komfort i bezpieczeństwo. Były to najczęściej ogrodzone siatką prywatne posesje, które z technicznego punktu widzenia, z profesjonalnym parkingiem nie miały wiele wspólnego.

Od kilku lat sytuacja się zmieniła. Klienci parkingów przylotniskowych stali się nieco bardziej wymagający, a duża konkurencja zmusza właścicieli parkingów do inwestowania w infrastrukturę i technologie. Nowoczesny, bezpieczny parking przy lotnisku, który pozwoli pozostawić auto i ze spokojem wyjechać na wakacje, to parking wyposażony w wysokiej klasy zabezpieczenia oraz dodatkowe udogodnienia dla podróżnych.

Bezpieczny parking przy lotnisku

Ogrodzenie, brama wjazdowa i oświetlenie to podstawa. Takie udogodnienia posiada obecnie w zasadzie każdy parking. Nie każdy jednak dysponuje monitoringiem oraz dozorem 24/7. A dopiero te elementy decydują o tym, że parking przy lotnisku będzie dla naszego pojazdu miejscem, w którym nic mu się nie stanie i nie dojdzie do kradzieży.

Niemniej ważne, jest bezpieczeństwo od strony prawnej - czyli ubezpieczenie parkingu w razie, gdyby mimo wszystko urządzenia alarmowe zawiodły bądź inny kierowca nie zachował należytej ostrożności.

Udogodnienia dla podróżujących

Nowoczesny parking przy lotnisku to już nie tylko miejsce do pozostawienia samochodu, lecz kompleksowa usługa pozwalająca podróżnym w pełni przygotować się do wylotu.

Waga i stół do zabezpieczania bagażu

Aby komfortowo i bez stresu przejść odprawę, warto mieć jasność tego, czy nasz bagaż spełnia normy (czyli ma odpowiednie wymiary i wagę) oraz go zabezpieczyć. Parkingi przy lotnisku oferują zatem takie usługi jak możliwość zważenia bagażu, sprawdzenia jego wymiarów oraz zabezpieczenia go folią stretch.

Toaleta na parkingu

Teoretycznie mało istotne udogodnienie - zwłaszcza, że na lotnisku mamy toalety do dyspozycji, ale jadąc z daleka bądź podróżując z małymi dziećmi, warto wybrać parking przy lotnisku z toaletą, bo może się okazać, że czekanie aż do dotarcia do terminala będzie zbyt dużym problemem.

Stacja do ładowania samochodów elektrycznych

Na naszych drogach jeździ coraz więcej pojazdów elektrycznych i niektóre parkingi również są na to przygotowane - oferują właścicielom samochodów elektrycznych możliwość naładowania samochodu po powrocie z podróży.

Wybierając parking przy lotnisku i chcąc być z tej usługi zadowolonym, warto zwrócić uwagę na wszelkie dodatkowe zabezpieczenia i udogodnienia. Nierzadko posiadają je również tanie parkingi, na których pozostawienie auta nawet na dłuższy wypoczynek nie nadszarpnie naszego portfela.

Artykuł powstał przy współpracy z krakowskim parkingiem ParkujGo.