Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Gdzie zaparkować samochód przy lotnisku Balice?

Data: 2017-08-02, Państwo: Polska

Parking przy lotnisku

Źródło zdjęcia: interparkingbalice.pl

Dojazd na lotnisko Balice przy Krakowie nie jest skomplikowany. To dobrze skomunikowany port lotniczy, który znajduje się niedaleko autostrady. Możemy również dojechać na niego pociągiem. Jednak zdecydowanie najwygodniejszym sposobem na dojazd jest własny samochód. Gdzie możemy go wtedy zostawić na czas podróży?

Planujesz wyjazd na wakacje do innego kraju? A może czeka cię podróż służbowa? Gdy zależy ci na skorzystaniu z własnego samochodu, aby dojechać na lotnisko w Balicach, warto już teraz sprawdzić oferty parkingów. Mamy zasadniczo dwa rozwiązania – pierwsze z nich to skorzystanie z parkingu oferowanego przez lotnisko, drugie to skorzystanie z ofert prywatnych parkingów działających w okolicy.

Parkingi znajdujące się przy lotnisku Balice są dostępne zarówno dla tych, którzy chcą zaparkować na kilka godzin, jak i na dłuższy czas. Ceny zależne są od czasu parkowania, dlatego wtedy, gdy będziemy chcieli zostawić auto na dłuższy czas, koszty będą wyższe.

Jeżeli chcemy podrzucić kogoś samochodem na lotnisko i od razu odjechać, najlepszym wyborem jest parking typu Kiss & Fly, który pozwala na krótkoterminowy postój bez opłaty. W przypadku lotniska Balice możemy zaparkować na 10 minut, po przekroczeniu tego czasu koszt to 10 złotych za każde zaczęte 10 minut.

Jeśli potrzebujemy parkingu na dłużej, możemy albo zaparkować niedaleko terminalu – do wyboru mamy parking wielopoziomowy oraz parking terenowy, który jest tańszy. Jedna godzina kosztuje 9-10 złotych, za pierwszą dobę zapłacimy 45-55 złotych, a potem 15-25 złotych. Zniżki dostępne są przy parkowaniu powyżej 2 tygodni – wtedy za dobę zapłacimy 5-10 złotych.

Gdy interesują nas niższe ceny za parking Balice, warto sprawdzić oferty na innych parkingach działających niezależnie. Są one oddalone zwykle o kilkaset metrów od lotniska, ale kosztują znacznie mniej. Dostępne są ceny rzędu 2 złotych za jedną godzinę oraz 6-10 złotych za jedną dobę. Często możemy skorzystać też z bezpłatnego transferu do terminala portu lotniczego i z powrotem, aby nie musieć iść tam pieszo z walizkami.