Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Wakacje dla dzieci w Warszawie – jakie atrakcje szykuje miasto?

Data: 2017-07-03, Państwo: Polska

Wakacje dla dzieci

Czy Tobie również wydaje się, że okres wakacyjny w Warszawie to czas w którym mamy problem ze znalezieniem odpowiednich atrakcji dla naszych maluchów? W końcu chcemy aby wykorzystali ten czas wolny w pełni. Tylko skąd mamy czerpać pomysły na spędzanie czasu ze szkrabami?

Najłatwiejszym rozwiązaniem jest wpisanie w wyszukiwarkę „co dla dzieci w Warszawie” i sprawdzić co podpowiadają nam wyniki wyszukiwania. Choć propozycji jest wiele to nie wszystkie nadają się dla mniejszych dzieci. Stąd warto zastanowić się nad wyborem i dokładnie je przejrzeć.

Centrum Nauki Kopernik

Według informacji zawartych na stronie Kopernik posiada sześć stałych wystaw i również Teatr Wysokich Napięć, Teatr Robotyczny oraz Majsternie. Jest także wystawa o nazwie „Bzzz!” dla dzieci do piątego roku życia. Możemy też skorzystać z ogrodów na dachu albo wybrać się na pokaz w Planetarium.

Teatr Małego Widza

Jest to teatr który tworzy spektakle przeznaczone dla dzieci już od pierwszego roku życia. Kameralny, interaktywny, inteligentny, magiczny i mądry. Spektakle opierają się na dobre literaturze, która przypadnie do gustu każdemu oglądaczowi – tym najmłodszym jak i również dorosłym. Twórcy stawiają na odbiór sztuki poprzez percepcje, skupiając się na takich rzeczach jak kolor, dotyk, zapach i dźwięk. Spektakle są tak stworzone aby zaciekawić najmłodszych i wejść z nimi w interakcje, nie próbując trzymać go w miejscu, dając mu swobodę w trakcie odbioru.

Kąpieliska wodne

Warszawskie ośrodki sportowe i rekreacyjne w okresie wakacyjnym udostępniają baseny zewnętrzne. Do wyboru mamy Ośrodek Moczydło, Ośrodek Inflancka, Park Kultury w Powsinie, Park Szczęśliwicki, Baseny Kora oraz Baseny na Wale Międzyszyńskim. Ceny biletów ulgowych wahają się od 10 do 15 zł, natomiast normalny od 13 do 25 zł. Każdy z tych ośrodków posiada przestrzeń, gdzie możemy zażywać kąpieli słonecznych oraz odpocząć. Dodatkowo, dostępne są sklepiki w których możemy zaopatrzyć się w zimne napoje czy coś do jedzenia oraz bary w których możemy coś przekąsić.