Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Czy przelewy internetowe są bezpieczne?

Data: 2017-06-23, Państwo: Polska

Płatności podczas wyjazdu

Kupując wycieczkę, płacąc za przeloty, rezerwując samochód, czy będąc za granicą dokonujemy płatności za pomocą przelewów internetowych czy też korzystamy z kart płatniczych. Przelewy internetowe są wygodne, pozwalają zaoszczędzić czas, dokonać płatności, a także zrobić zakupy online o dowolnej porze przez 7 dni w tygodniu. Doceniając wszystkie ich zalety, musimy jednak pamiętać o zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa, starając się unikać dostawców usług e-płatności, którzy wzbudzają nasze podejrzenia i nie spełniają stosownych norm. Czy powinniśmy obawiać się kradzieży bądź nadużycia naszych danych?

Zgodnie z najwyższymi standardami

W branży płatniczej najważniejszą rolę odgrywa standard bezpieczeństwa. Zaawansowane technologie oraz innowacyjne rozwiązania pozwalają skutecznie chronić dane klientów i umożliwiają im bezpieczne dokonywanie płatności. Dowodem na to jest posiadanie przez operatora certyfikatu PCI DSS, który dotyczy 12 najważniejszych kwestii, rozpoczynając od zarządzania bezpieczeństwem, przez kodeksy postępowania i złożone procedury, po architekturę sieci, tworzenie oprogramowania i zachowania innych środków ostrożności. Regularna kontrola dostawców i przeprowadzane audyty służą nieustannym udoskonaleniom zabezpieczeń i tym samym mają zwiększać pewność klientów oraz komfort korzystania z usług przelewów internetowych.

Bezpiecznie we współpracy z zaufanymi operatorami

Trudno sobie dzisiaj wyobrazić płatności bez możliwości korzystania z przelewów internetowych. Mamy możliwość skorzystania z coraz większej ilości dostawców usług płatności, które pozwalają nam na szybką realizację zobowiązań. Aby zrobić przelew przez Internet, zawsze zostaniemy poproszeni o podanie wcześniej wygenerowanego przez nas hasła, tak jest również w przypadku bm.pl. Ponadto, dodatkowym zabezpieczeniem jest potwierdzenie transakcji specjalnym kodem, który otrzymujemy drogą SMS-ową. Pamiętaj, że przelewy internetowe są pod stałym nadzorem specjalnych służb i instytucji dbających o skuteczność systemów zabezpieczeń. Twoje dane są bezpieczne, chronione i znane tylko Tobie.