Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Zakopane – noclegi i nieznane, wiosenne atrakcje dzięki Sun&Snow

Data: 2017-04-29, Państwo: Polska

Tatry

Źródło zdjęcia: m_tadeusz (freeimages.com)

Zakopane w okresie wiosennym nie jest jeszcze aż tak oblegane jak latem, a więc znacznie łatwiej jest w nim odpocząć w kwietniowy weekend. Jakie tanie noclegi oferuje Zakopane wiosną? Jakie atrakcje czekają w jednej z najpopularniejszych miejscowości turystycznych w Polsce? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zakopane to nie tylko Morskie Oko, Gubałówka i Krupówki – miasto jest pełne zabytkowych budynków oraz miejsc o niesamowitej historii, którą warto poznać w trakcie pobytu w górach. W końcu od XIX w. do dwudziestolecia międzywojennego Zakopane stanowiło centrum bohemy artystycznej…

Zainteresowany? Dzięki Sun&Snow możesz wynająć tani apartament w Zakopanem w pobliżu centrum. Pozostaje więc zająć się planowaniem atrakcji, jakie zobaczysz w trakcie wyjazdu, w czym również chętnie Ci pomożemy.

Zakopane – tanie apartamenty i styl zakopiański

Styl zakopiański to dzieło Stanisława Witkiewicza, ojca Witkacego, który w latach 90. XIX w. uznał, że charakterystyczne elementy chat góralskich, czyli

  • Spadziste dachy
  • Ściany z płazów (drewnianych pni przeciętych na pół)
  • Pazdury (pionowe ozdoby umieszczane na kalenicy dachu)

to pozostałości zapomnianego przez Polaków stylu narodowego, mającego dominować na terenach naszego kraju jeszcze przed chrztem Polski. Witkiewicz bardzo zaangażował się w tworzenie i propagowanie stylu zakopiańskiego – do dzisiaj zachowało się aż 11 zaprojektowanych przez niego budynków. W trakcie wizyty w Zakopanem możesz więc odwiedzić takie atrakcje, jak Willa „Koliba” – wzniesiony w latach 1892–1893 budynek jest pierwszym reprezentantem stylu zakopiańskiego w mieście. Obecnie pełni funkcję siedziby Muzeum Stylu Zakopiańskiego.

Jeśli chcesz nocować we wnętrzu nawiązującym do jednego z najwyrazistszych stylów architektonicznych w Polsce, to wybierz apartament Lipki Park przy ul. Za Strugiem (cena za jeden dzień to 160 zł). Znajduje się on na zboczu wzgórza, dzięki czemu codziennie możesz cieszyć się widokiem Śpiącego Rycerza. Słowa „tanie noclegi” i „Zakopane” jednak da się ze sobą połączyć!

Atrakcje Zakopanego – Siklawa i Jaskinia Raptawicka

Byłeś przynajmniej kilka razy w życiu na szczycie Gubałówki i nie chcesz znowu oglądać tych samych widoków? Dzięki nam poznasz nie tylko tanie noclegi w Zakopanem, lecz także wyjątkowe atrakcje przyrodnicze w okolicy miasta. Polecamy zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • Wodospad Siklawa – największy wodospad w Polsce, o wysokości 65 m i od 2 do 4 strug. Najpiękniej wygląda w słoneczny dzień, kiedy to krople rozpryskujące wokół wodospadu tworzą tęcze. Ten widok zainspirował wielu poetów, dlatego swoje wiersze na temat Siklawy napisali Kazimierz Przerwa-Tetmajer oraz Jan Kasprowicz;
  • Jaskinia Raptawicka – w okolicach Zakopanego znajduje się wiele jaskiń, jednak zobaczenie części z nich często wymaga specjalnego oprzyrządowania, za to niewielką Jaskinię Raptawicką można zwiedzić bez przewodnika, samodzielnie. W jej okolicy znajduje się również zabytkowa kapliczka.

Nocleg w Zakopanem po takich wrażeniach to prawdziwa przyjemność – apartament Zakopane-Krzeptówki, wyposażony w basen oraz jacuzzi, pozwoli Ci w niskiej cenie odpocząć po wszystkich atrakcjach, które zobaczysz w ciągu dnia…

Masz inny pomysł na wypoczynek? Sun & Snow ma dla Ciebie specjalną ofertę apartamentów w całej Polsce!