Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Gdańsk – noclegi i atrakcje, czyli spędź weekend nad morzem razem z Sun&Snow!

Data: 2017-04-14, Państwo: Polska

Weekend w Gdańsku

Gdańsk – nadmorskie miasto, związane z najważniejszymi wydarzeniami z XX-wiecznej historii Polski, przez które przepływa efektowna rzeka Wetława… Nie możesz doczekać się zobaczenia pięknych zabytków lub spaceru po plaży wiosną? Zastanawiasz się, jakie noclegi w Gdańsku warto wybrać? Sprawdź nasz artykuł i przekonaj się sam o sile tego miasta.

Jednym z ciekawych pomysłów na nocleg będący jednocześnie tani i luksusową są apartamenty. Gdańsk oferuje bardzo wiele miejsc w dobrej lokalizacji oraz przystępnej cenie – Sun&Snow zna je wszystkie! A po wyborze idealnego apartamenty dla dwojga warto rozejrzeć się po mapie Gdańska i pomyśleć, na jakie atrakcje przeznaczyć dwa dni spędzone w perle Trójmiasta.


Piękne zabytki i apartamenty nad morzem – tylko w Gdańsku

Historia Gdańska to historia efektownych wzlotów i równie zadziwiających upadków. W XVI w. miasto było rozrywane konfliktami wewnętrznymi, zarówno na tle religijnym, jak i politycznym, a w XVII w., po potopie szwedzkim, Gdańskowi groził upadek.

Dopiero począwszy od 1850 r., czyli stopniowego tworzenia połączeń kolejowych między Gdańskiem a Bydgoszczą, Szczecinem, Berlinem i Warszawą, miasto zaczęło zyskiwać na znaczeniu i rozwijać się. Swój udział w sukcesie gospodarczym Gdańska miała także ludność niemiecka oraz żydowska.

Jeśli Gdańsk fascynuje cię od swojej historycznej strony, to warto, żebyś zobaczył takie miejsce, jak Strefa Historyczna Wolnego Miasta Gdańsk. Zbiory muzeum doskonale pokazują, na czym polegała wielokulturowość i wieloetniczność Gdańska, która została gwałtownie przerwana wraz z objęciem władzy w mieście przez Nazistów. W Strefie można również m.in. posłuchać oryginalnego nagrania hymnu wolnego miasta, czyli Für Danzig Paula Enderlinga.

Jeśli chcesz poczuć ducha handlowej przeszłości Gdańska, apartament Chmielna Park położony na Wyspie Spichrzów nieopodal Wełtawy jest rozwiązaniem dla Ciebie – pokój wynajmiesz już od 120 zł za dzień. A dla tych, dla których Gdańsk to także miejsce słynnych bitew z XVII i XVIII w., atrakcją może być Góra Gradowa, na której od 1655 r. znajduje się Bastion Jerozolimski. Współtworzył on Grodzisko, czyli zespół fortyfikacji miejskich stopniowo rozbudowywanych od XVII wieku. A nawet jeśli nie jesteś fanem militariów, to panorama Gdańska, jaka rozpościera się ze wzgórza, na pewno przypadnie ci do gustu.


Gdańsk – apartamenty i atrakcje nie tylko dla fanów historii

Jeśli po wizycie w Strefie Historycznej czy spacerze po Rynku masz już głowę pełną informacji i chcesz odpocząć w przyjemnym miejscu, to pomyśl o następujących atrakcjach:

  • Diabelski Młyn na Wyspie Spichrzów – wspaniała atrakcja, która pozwala ci obejrzeć historyczną część Gdańska z lotu ptaka. Kabiny są zamykane i ogrzewane, a zatem przejażdżka jest możliwa niezależnie od warunków pogodowych;
  • Gdański Teatr Szekspirowski – z zewnątrz przypomina fortyfikację obronną, zaś w środku oferuje jedne z najlepszych spektakli teatralnych w Polsce;
  • Galeria Starych Zabawek – to świetna zabawa nie tylko dla osób urodzonych w czasach PRL-u. Zbiory są tak duże i na tyle różnorodne, że podróż przez historię polskiego designu zafascynuje wszystkich, niezależnie od wieku.

Jeśli pobyt i nocleg w Gdańsku zainspirował cię do dalszych podróży po Polsce, to Sun&Snow oferuje ci apartamenty w całym kraju, dzięki którym zobaczysz miejsca, o których nie miałeś pojęcia, i odpoczniesz od codzienności.