Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Cypr – wyspa na wakacje i naukę angielskiego

Data: 2017-03-17, Państwo: Polska

Nauka angielskiego

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a to znak, że niedługo zaczniemy planować wakacyjne wyjazdy. Podróż za granicę nie zawsze musi oznaczać błogie lenistwo i wypoczynek na plaży czy zwiedzanie najważniejszych atrakcji turystycznych z przewodnikiem. Warto wykorzystać ten czas aktywnie i poświęcić go także na… naukę języka. W końcu za granicą będziemy musieli posługiwać się nim na co dzień!

Cypr to jeden z popularniejszych, wakacyjnych kierunków. Przyjeżdżają tu turyści z całego świata, którzy chcą odkryć uroki tej malowniczej wyspy, położonej na Morzu Śródziemnym u wybrzeży Turcji. Zachęca nie tylko bogatą historią i miejscami, które warto zobaczyć, piękną i słoneczną pogodą, wyśmienitą kuchnią, długimi i piaszczystymi plażami, ale także licznymi szkołami językowymi, w których możemy podszkolić język angielski.

Dlaczego warto uczyć się na Cyprze angielskiego?

Powodów nauki języka angielskiego jest wiele. Znajomość języka powinniśmy pielęgnować od najmłodszych lat, aby w szkole średniej i na studiach nie mieć problemu z porozumieniem się za granicą. Dlaczego warto wybrać właśnie Cypr na naukę języka? Wyspa jest dawną kolonią brytyjską, co oznacza, że mieszkańcy sprawnie i płynnie komunikują się w języku angielskim. Wyjazd na kurs językowy na Cypr warto połączyć z wakacyjnym odpoczynkiem i aktywnym zwiedzaniem, aby odkryć uroki tej cudownej wyspy. Poza bogatą historią i kulturą miejsce oferuje także interesującą florę i faunę, niespotykaną w Polsce. Cypr to także doskonała kuchnia, której skosztowanie będzie możliwe w czasie pobytu tutaj.

Myśląc o wyjeździe na wakacyjny kurs językowy na Cypr warto zastanowić się nad rodzajem kursu – szkoły językowe oferują różne intensywności zajęć: od kursu standardowego, w czasie którego będziemy mieli czas na zwiedzanie, przed kurs intensywny, gdzie zajęcia odbywają się zarówno do południa, jak i po południu. Możliwy jest także wybór kursu, który przygotuje nas do wybranego egzaminu. Warto zastanowić się także nad odpowiednią szkołą językową. Zajęcia prowadzone są w różnych grupach wiekowych, dlatego w zależności od wieku i stopnia znajomości języka na pewno trafimy do właściwej grupy. Myśląc o takim wyjeździe warto skorzystać z pomocy sprawdzonej i zaufanej firmy, np. Agencji Turystycznej ATAS, która od lat pomaga w wyborze najlepszych programów oraz w załatwieniu formalności przy wyjeździe na zagraniczny kurs językowy. W kilka minut można załatwić wszystkie niezbędne formalności, by cieszyć się wakacjami, które pozwolą na poprawienie znajomości angielskiego i pozwolą znakomicie wypocząć w jednym z najpiękniejszych zakątków Europy.

Cypr – idealna wyspa na wakacje

Cypr jest idealnym miejscem na wakacje dla osób, które uwielbiają archeologię, są ciekawi historii i kultury danego miejsca, zafascynowani odmienną przyrodą, malowniczymi krajobrazami, w których królują góry i morze. Planując podróż na Cypr warto rozważyć wszystkie opcje związane ze spędzeniem wakacji. O tym zaważy także wybór regionu, do którego będziemy chcieli się wybrać. Południe wyspy to poukładane, zachodnioeuropejskie standardy, gdzie kurorty są często oblegane przez turystów z całego świata. Natomiast północ wyspy nie jest aż tak popularna, dlatego tu zaznamy więcej spokoju i odetchniemy od tłumów.

W południowej części Cypru na pewno nie sposób ominąć miasta Limassol. To jedno z najpopularniejszych miejsc, do których warto się udać, będąc na wyspie. Można tu zobaczyć klimatyczne stare miasto, w którym najbardziej urokliwe są lewantyńskie, kamienne budowle położone wśród wąskich uliczek. Warto odwiedzić także zamek Kolossi, Petra tou Romiou, czyli skałę Afrodyty oraz wielki port, a myśląc o pamiątkach należy kupić wyroby przetwórstwa z owoców cytrusowych, z których słynie miasto.

W centralnej części wyspy, obowiązkowym punktem jest miasto Nikozja, która została podzielona na południową i północną. Warto odwiedzić tutaj Muzeum Cypru, które zgromadziło zabytki z okresu od epoki neolitu do czasów rzymskich, pospacerować murami weneckimi oraz udać się do słynnego meczetu Selimiye Camii.

Zachodnia część Cypru to głównie miasto Pafos, gdzie polska misja archeologiczna odkryła przepiękne mozaiki - układane z małych, specjalnie przykrywanych kamyków (tresserów) dekorowały posadzki domów zamożnych ludzi. Będąc na zachodzie warto odwiedzić także Agios Neofytos, gdzie znajduje się Klasztor św. Neofita.

Mimo, że do wakacji zostało jeszcze trochę czasu, to już dzisiaj warto pomyśleć o tym, jak i gdzie będziemy chcieli je spędzić. Naszym zdaniem połączenie wypoczynku w śródziemnomorskim klimacie z nauką i doszkalaniem języka angielskiego, w międzynarodowym towarzyskie będzie połączeniem idealnym, nad którym warto się zastanowić.