Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Wylot na wakacje

Data: 2017-02-23, Państwo: Polska

Widok z samolotu

Źródło zdjęcia: Cécile Geng (freeimages.com)

Wybierasz się za granicę na zimowy urlop? Chcesz spędzić w podróży jak najmniej czasu, dotrzeć na miejsce wypoczęty, aby móc niemal od razu oddać się śnieżnemu szaleństwu lub innym rozrywkom? Wciąż jednak myślisz, w jaki sposób najlepiej się tam dostać, nie nadwyrężając przy tym budżetu przeznaczonego na pierwszy w tym roku wyjazd? Zdecyduj się zatem na podróż samolotem.

Loty samolotem – najoszczędniejsza opcja

W porównaniu z innymi środkami transportu, ta opcja pozwala zaoszczędzić wiele cennych godzin. Po co tracić urlop w pociągu, autokarze, busie, kiedy w dwie-trzy godziny samolotem dotrzemy z kilku polskich lotnisk do wielu pięknych europejskich miast, a stamtąd np. do kurortów narciarskich? Wystarczy tylko wybrać interesującą nas destynację i zabukować bilet.

Wiele osób zapewne stwierdzi, że o ile lot samolotem to najszybsze i najwygodniejsze rozwiązanie, to jednak niekoniecznie niskobudżetowe. Nic bardziej mylnego. Jeśli dobrze poszukamy, z pewnością znajdziemy naprawdę tanie loty. Przy promocjach, jakie często oferują przewoźnicy, może okazać się to lepszą opcją niż przejazd pociągiem lub autokarem do tego samego miejsca.

Gdzie i jak szukać tanich lotów?

Tutaj z pomocą przychodzą nam internetowe wyszukiwarki lotów. Dobrym przykładem jest serwis Bilety Lotnicze 24 (biletylotnicze-24.pl). Korzystając z niego, w kilku prostych krokach znajdziesz najatrakcyjniejsze cenowo i czasowo loty. Wystarczy zaznaczyć miejsce, z jakiego chcemy rozpocząć podróż i oczywiście wskazać miejsce docelowe. Później wprowadzamy najbardziej interesujący nas termin wylotu i opcjonalnie datę powrotu. Po kilku chwilach pojawią się wyniki, prezentujące poszczególne połączenia lotnicze i ich ceny. Na tej podstawie można dokonać szybkich i wygodnych porównań i zdecydować się na lot bezpośredni lub z przesiadkami – ostatecznie zabukować ten najbardziej odpowiedni.

Wszystko to zrobimy znad ekranu komputera, w domowym zaciszu, bez stania w kolejkach, czy spędzenia wielu godzin na infolinii, aby móc porozmawiać z przedstawicielem danego przewoźnika.

Co ważne, serwis biletylotnicze-24.pl pomaga również w przygotowaniu rezerwacji grupowych. To opcja idealna, jeśli podróżuje się w co najmniej 10 osób. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziemy na ww. stronie.

Jeśli jeszcze nie wybrałeś środka transportu, którym udasz się na zasłużony zimowy wypoczynek, koniecznie skorzystaj z wyżej wymienionej wyszukiwarki lotów. Przekonaj się, że latanie może być tanie i przyjemne.