Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

W Polsce zima, a w Tajlandii – niekończące się wakacje!

Data: 2017-01-19, Państwo: Tajlandia

Uroki Azji

Azja, Tajlandia, Bangkok – to najmodniejsze kierunki urlopowe tego roku. Jeśli tegoroczna zima dała Ci już w kość, masz dość smogu, mrozu i śniegu to fantastyczny moment na wakacyjny wyjazd. Te kilkanaście dni w innym klimacie poprawi Ci humor na cały nadchodzący rok! Co warto zwiedzić wybierając się na wczasy do Tajlandii?

Bajeczny Bangkok

Bangkok to ogromne miasto pełne kolorów, łączące tradycję i nowoczesność, egzotykę Wschodu z kulturą Zachodu. Bangkok to stolica Tajlandii i jedno z najszybciej rozwijających się miast w Azji. Jest miejscem kontrastów, które szczególnie odczują ci, którzy nie mieli jeszcze okazji podróżować do krajów azjatyckich. To miasto z pewnością dostarczy Wam wielu wrażeń, a wizyta zapisze się na długo w Waszej pamięci.Pełna nazwa miasta składa się z 54 sylab i jest wpisana do Księgi Rekordów Guinessa jako najdłuższa nazwa geograficzna na świecie!

Legendarny Most na Rzece Kwai i mistyczne świątynie

Dla wszystkich amatorów dobrego kina, wczasy nad rzeką Kwai będą nie lada przeżyciem. Rejs po rzece Kwai pozwoli lepiej poznać kulturę i przyrodę Tajlandii, a mieszczące się w okolicy zabytki i atrakcje turystyczne urozmaicą pobyt. Centrum Kolei Birmańskiej, Hellfire Pass czy cmentarz wojskowy to interesujące miejsca opowiadające o, nie zawsze szczęśliwej, historii tego kraju. Tajlandzki krajobraz dopełniają świątynie buddyjskie i mnisi. Pobyt w tym kraju bez odwiedzenia choćby jednej świątyni nie byłby pełny! Dlatego będąc w Tajlandii warto zarezerwować czas na zwiedzanie lokalnych miejsc kultu.

Kolorowe prowincje i uroki Azji

Tajlandia to nie tylko Bangkok i świątynie, ale też setki mniejszych miejscowości, w których życie toczy się utartym rytmem od wieków. Od tutejszych społeczności możemy uczyć się dystansu do siebie, spokojnego życia i umiłowania odpoczynku. W każdej części Tajlandii żyją inne grupy etniczne, dlatego warto poświęcić nieco czasu na odwiedzenie kilku regionów. Na północy Tajlandii w okolicy Chand Mai można spotkać pracujące słonie, prawdziwą tradycyjną kuchnię oraz lokalne rękodzieło.

Idealny wypoczynek nad turkusowym oceanem

Wyspy mieszczące się na południu Tajlandii to prawdziwy raj. Lazurowa woda, cudowne zachody słońca, ekskluzywny hotel lub chata z naturalnych materiałów - nie sposób nie zachwycić się tą okolicą! Wczasy w takich warunkach gwarantują udany wypoczynek, oderwanie od rzeczywistości i naładowanie baterii na czas do kolejnych wakacji!

Wakacje i niezapomniane wczasy w Tajlandii