Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Zorganizowany wyjazd na narty - czy warto?

Data: 2016-09-14, Państwo: Austria

Wyjazdy na narty i snowboard

Zorganizowane wyjazdy na narty cieszą się coraz większą popularnością. Z roku na rok coraz więcej Polaków wybiera się zagranicę, aby móc jeździć po ośnieżonych stokach, w przepięknych okolicznościach przyrody. Co ciekawe takie wypady wcale nie oznaczają wydania mnóstwa pieniędzy - wystarczy odpowiednio wcześnie zarezerwować pobyt. Zatem czy warto wybrać się na taką wycieczkę?

Wygoda

Wyjazd na narty, który jest zorganizowany przez jakąś firmę, to przede wszystkim zaoszczędzenie dużej ilości czasu, którą musielibyśmy przeznaczyć na wyszukiwanie noclegów i rezerwowanie ich. Jadąc sami musielibyśmy też odpowiednio wcześnie zarezerwować bilety lotnicze czy też autobusowe, bo kupowanie na ostatnią chwilę może sprawić, że wydamy więcej niż byśmy chcieli. Biura oferujące wyjazdy na narty często współpracują z poszczególnymi obiektami od wielu lat co powoduje, że znają swoich podwykonawców i wiedzą, że mogą im zaufać. Bez problemu zorganizują transport na trasie hotel - stok narciarski. Mają również pewność, że w razie problemów otrzymają najlepszą pomoc.

Wygodą jest również to, że ma się zapewnioną opiekę rezydenta, który doradzi co warto zobaczyć, gdzie zjeść oraz zajmie się nami na miejscu. To bardzo ułatwia sprawę osobom, które nie znają miejscowego języka i jest to dla nich bariera komunikacyjna.

Niższa cena niż wyjazd na własną rękę

Jeżeli zakupimy wyjazd na narty w odpowiednim czasie, to zaoszczędzimy sporą ilość gotówki, którą będziemy mogli wydać na przyjemności. Najlepiej jest szukać ofert oznaczonych last minute lub first minute. Większość biur organizujących wyjazdy na narty posiada liczne rabaty oraz upusty dla swoich klientów, których nie dostaniemy organizując wypad na własną rękę.

Zorganizowane kursy nauki jazdy

Jeżeli jedziemy na wyjazd na narty po to, aby się dopiero nauczyć na nich jeździć, to o wiele lepiej robi się to w grupie. Tym bardziej, że kiedy nie znamy języka, to nauka zagranicą może być znacznie utrudniona. Na szczęście grupy zorganizowane mają swoich polskojęzycznych instruktorów. Jeżeli jest więcej osób to też będzie nam raźniej, że nie tylko my nie łapiemy jakichś technik czy często się przewracamy. Zorganizowany wyjazd zagranicę ma również ten plus, że w Alpach zazwyczaj pogoda jest mniej kapryśna niż w Polsce, co daje przez większość dni w roku pewniejszą pogodę na narty. Nie będziemy mieć problemu, że stok jest źle naśnieżony.

Możliwość poznania innych pasjonatów

Wyjazdy grupowe to zawsze doskonała okazja, żeby poznać nowe osoby. Wyjazd samemu czy we dwójkę rzadko jest tak atrakcyjny pod tym względem, jak przebywanie w grupie. Większa ilość osób daje możliwość kreatywnego spędzenia czasu, wyjścia do knajpy czy na imprezę. Można liczyć na znajomości, które nie zakończą się na śnieżnym szaleństwie.

Wyjazd na narty z biurem podróży to dobry sposób dla osób, które cenią wygodę oraz liczą na najwyższą jakość usług. W zależności od opcji można wybrać wyjazd z kursem jazdy na nartach czy wycieczkami fakultatywnymi. Wszystko zależy od naszych preferencji oraz zasobności portfela.