Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Ubezpieczenie narciarskie zapewni Ci spokojny urlop

Data: 2016-08-22, Państwo: Austria, Francja, Polska, Szwajcaria, Włochy

Stoki narciarskie

Zanim wyjedziesz na narty bądź snowboard pomyśl o ubezpieczeniu. Jak wiadomo są to sporty podwyższonego ryzyka, gdzie łatwo nabawić się kontuzji. Krzywdę może  wyrządzić inny, mniej doświadczony użytkownik stoku, ale również  nawet jeśli sam jesteś doświadczonym narciarzem ,to wyruszając na nowy, nieznany stok może Ci się przytrafić wypadek. Nie da się tego w pełni przewidzieć. Można się jednak zabezpieczyć na wypadek takich zdarzeń. Wystarczy zaopatrzyć się w ubezpieczenie narciarskie.

Choć zawsze pamięta się o zabraniu ze sobą nart, kasku, czy gogli, to często zapomina się o polisie. A to właśnie ona może uchronić przed skutkami finansowymi powstałymi wskutek wypadku. Warto zwrócić uwagę na jej kilka podstawowych elementów.

Dostępne są gotowe pakiety, które można wybrać w zależności od naszych potrzeb. Ubezpieczenie na narty można wykupić online. Zajmuje to jedynie kilka chwil. Najlepiej zaopatrzyć się w polisę jeszcze przed wyjazdem.

Podstawowym elementem jaki mogą zawierać pakiety ubezpieczeń jest pokrycie kosztów leczenia oraz transportu medycznego do Polski. Warto tutaj zastosować takie limity, aby możliwe było bezgotówkowe rozliczenie kosztów, które związane są z leczeniem oraz hospitalizacją. Można również zdecydować się na opcję pokrycia kosztów ratownictwa, które związane są z prowadzeniem poszukiwań w górach, czy również wysłania helikoptera ratowniczego. Pamiętajmy, że koszty takiej wyprawy bywają naprawdę wysokie.

Niezbędne jest również posiadanie w polisie NNW (ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków) oraz OC (ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej). Dzięki NNW mamy możliwość otrzymania zadośćuczynienia finansowego po powrocie do Polski oraz zakończeniu leczenia. Dostępne jest także ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w sporcie, różniące się od zwykłego OC, które często wyłącza taką właśnie odpowiedzialność. OC w sporcie zabezpiecza nas na stoku za wyrządzone szkody osobowe lub rzeczowe spowodowane osobom trzecim przez czyn niedozwolony w czasie uprawiania sportów, które ujęte są w ochronie w ramach wybranej polisy.

Do wyboru mamy również ubezpieczenie sprzętu sportowego związanego ze sportem, który jest objęty ochroną. Jest to czasem pomijana opcja, a przydaje się równie często co pozostałe, gdyż podczas wypadków na stoku często sprzęt sportowy ulega uszkodzeniu bądź zniszczeniu. Również do wyboru jest pakiet z opcją z Assistance, czyli usługą, która przydaje się po wypadkach, gdy służby ratownicze mają problem z koordynacją działań. Zdarzenie zgłasza się do Assistance i postępuje zgodnie z zaleceniami.

Wybierając polisę trzeba również przemyśleć w jaki sposób mamy zamiar uprawiać sport, gdyż zdarza się, że wyczynowe i zawodowe uprawianie sportu bywa wyłączone z ochrony. Definicje te są niekiedy bardzo ogólnie opisane, co pozwala na ich szeroką interpretację. Również ostatnio popularna jazda na nartach poza wyznaczoną trasą podlega wyłączeniom.

Zanim wyjedzie się na narty należy zadbać zarówno o odpowiednią kondycję fizyczną, wyposażenie, ale również zabezpieczenie w postaci polisy. Ubezpieczenie narciarskie można szybko i łatwo wykupić na stronie nrnf.pl. Nie będziemy musieli obawiać się o skutki finansowe ewentualnych wypadków.