Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Kraków - zwiedzanie z przewodnikiem

Data: 2016-01-14, Państwo: Polska

Mural w Krakowie

Zwiedzanie z przewodnikiem budzi różne skojarzenia, nie zawsze jednoznacznie pozytywne. Być może przeżyliście kiedyś Państwo wycieczkę szkolną lub inny wyjazd, podczas którego umieraliście z nudów, słuchając przewodnickich opowieści. Dobry przewodnik potrafi jednak a zwiedzanie w jego towarzystwie to doświadczenie rozwijające i pozostawiające w pamięci wiele mocnych i wspaniałych wrażeń. Rozwijając temat: Kraków zwiedzanie z przewodnikiem, opowiadamy o tym, gdzie w mieście smoka znaleźć dobrego przewodnika i jakie miejsca szczególnie warto odwiedzić w jego towarzystwie.

Portal Kraków Zwiedzanie

Jeśli szukacie Państwo przewodnika po Krakowie lub inspiracji do samodzielnego stworzenia planu zwiedzania, zajrzyjcie koniecznie na http://krakowzwiedzanie.pl/. Serwis Kraków Zwiedzanie współpracuje z licencjonowanymi przewodnikami, którzy są przy tym prawdziwymi pasjonatami. Kochają i znają Kraków jak nikt inny, a do tego opowiadają o nim z entuzjazmem, energią i humorem. Przekonajcie się zresztą o tym, czytając ich artykuły na temat zabytków Krakowa oraz opisy proponowanych tras. Znajdziecie w tych tekstach mnóstwo potrzebnych informacji i porad. Jeśli zajrzycie do Portfolio firmy przekonacie się natomiast że Ci młodzi ludzie to przewodnicy od zadań specjalnych, znajdujący doskonały kontakt z ludźmi różnej narodowości i w różnym wieku. Na usługę przewodnicką mogą się zdecydować zarówno mniejsze grupy (rodziny, paczki znajomych), jak i duże grupy turystyczne. W przypadku tych ostatnich jest to wręcz zalecane – biuro przewodnickie zapewnia nie tylko merytoryczny komentarz przewodnika w odwiedzanych miejscach, ale również bezpłatną pomoc organizacyjną.

Dwa wyjątkowe muzea

Są w Krakowie takie miejsca, w których komentarz przewodnika jest wyjątkowo potrzebny. Na forach internetowych w tematach poświęconych Muzeum Podziemia Rynku można wielokrotnie przeczytać o zaletach zwiedzania tej wspaniałej ekspozycji z przewodnikiem. Niezwykle kreatywnie zaaranżowana wystawa "Śladem europejskiej tożsamości Krakowa" gromadzi wiele oryginalnych obiektów oraz reliktów średniowiecznych dróg, budynków, pochówków odkrytych podczas 5-letnich wykopalisk i posiłkując się rekonstrukcjami wykorzystującymi najnowsze technologie, odtwarza fascynujący obraz minionej rzeczywistości. Muzeum pełne jest pobudzających wyobraźnię bodźców. Zwiedzanie z przewodnikiem snującym w oparciu o ekspozycję intrygującą, pełną anegdot i ciekawostek opowieść o średniowiecznym Krakowie pozwala uporządkować sobie w głowie ten ogrom wrażeń.

Drugie niezwykle popularne wśród odwiedzających Kraków turystów muzeum to Fabryka „Emalia” Oscara Schindlera, gdzie prezentowana jest przygotowana przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa wystawa „Kraków – czas okupacji 1939-1945”. Bogactwo oryginalnych świadectw bolesnej, okupacyjnej przeszłości, łączy się na wystawie z wyjątkową, nieco teatralną oprawą scenograficzną. Ekspozycja jest niezwykle rozbudowana. Zachęcamy, aby na pierwszą wizytę wybrać się z przewodnikiem, który pomoże nam dobrze zaplanować czas zwiedzania. Na kolejne wizyty dobrze jest natomiast wybrać się samodzielnie, skupiając się na konkretnych elementach i pozostawiając sobie czas na refleksję.

Kraków zwiedzanie z przewodnikiem tras tematycznych

Polecamy również skorzystanie z usługi przewodnickiej, jeśli chcieliby Państwo zgłębić jakieś jedno, szczególnie interesujące Was zagadnienie dotyczące Krakowa. Bogactwo możliwych do zrealizowania na terenie miasta tras tematycznych jest ogromne! Być może interesuje Was dziedzictwo żydowskie? A może chcielibyście poznać wpływ sztuki ulicznej na przestrzeń miejską? Ten ostatni pomysł Was zaskoczył? Zajrzyjcie na http://krakowzwiedzanie.pl/street-art i zobaczcie, ile wspaniałych murali można zobaczyć w różnych zakątkach Krakowa! Niezapomnianych wrażeń dostarczy Wam również zwiedzanie szlakiem krakowskich witraży secesyjnych (magia inspirowanej naturą sztuki okresu Młodej Polski po prostu wprawia w zachwyt!). Pomysły można by mnożyć.

Podczas planowania wyjazdu do Grodu Kraka (nieważne, z wycieczką, pielgrzymką, rodziną czy przyjaciółmi), poświęćcie Państwo chwilę na zastanowienie się nad hasłem Kraków zwiedzanie z przewodnikiem. Profesjonalista-pasjonat pomoże Wam poznać miasto lepiej i pełniej!