Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Wypoczynek na 5 gwiazdek

Data: 2015-12-12, Państwo: Polska

Pałac Bonerowski

Polskie hotele 5-gwiazdkowe przyciągają turystów z całego świata nie tylko dlatego, że są ulokowane w najpiękniejszych regionach Polski, ale mają rozbudowaną ofertę wypoczynkową dla każdego, kto ponad wszystko ceni sobie luksus. Które z nich warto odwiedzić?

Polska południowa

Kraków, Wrocław czy Zakopane to miasta, gdzie turystyka tętni życiem cały rok. Mając to na uwadze, właściciele luksusowych hoteli przygotowali oferty na miarę europejskich stolic, począwszy od wyposażenia wnętrz zgodne z najnowszymi trendami, poprzez zabiegi medycyny estetycznej, na kuchni nagradzanej gwiazdkami Michelina skończywszy. W Zakopanem znajduje się np. uroczy, butikowy hotel Tatra Chalet, oferujący siedem apartamentów, stworzonych z myślą o najbardziej wymagających gościach. Pobyt umilają zabiegi relaksujące i upiększające, a podniebienia rozpieszczają takie smakołyki, jak np. królik w bakaliach, chleb nadziewany rydzami i mięciutkie polędwiczki serwowane z karmelizowanym bananem oraz boczkiem.

Wrocław z kolei może się pochwalić XIX-wiecznym, 5-gwiazdkowym Grape Hotelem, którego największymi atutami są kulinaria i wino: jako pierwszy na świecie hotel ten zaoferował gościom bibliotekę wina. Można tu korzystać z biznesowego spa, a wieczorem odpocząć w apartamentach nawiązujących charakterem do najbardziej znanych regionów winiarskich z Europy i świata.

W Krakowie warto zameldować się w Pałacu Bornerowskim.  Z jego okien rozpościera się niezapomniany widok na Bazylikę Mariacką, Sukiennice, Kościół Św. Wojciecha i pomnik Adama Mickiewicza. Goście mogą korzystać z oferty Centrum Wellness, w tym sauny fińskiej i parowej wzorowanej na rzymskiej łaźni albo wyciszyć umysł i zadbać o ciało podczas relaksujących zabiegów. Wśród specjałów kuchni polskiej, serwowanych przez Restaurację, znaleźć można np. gęsinę z grilla podawaną z soczystą gruszką czy jelenia okraszonego żurawiną. Smakoszy dań z innych regionów świata ucieszy możliwość skosztowania steków z USA, Nowej Zelandii, Agrentyny lub wykwintnie przyrządzonych ryb i owoców morza. To jednak nie wszystko, co Pałac Bornerowski może zaoferować swoim gościom. Więcej informacji na www.palacbonerowski.pl.

Polska centralna

Warszawski Intercontinental jest ulokowany w sercu miasta, naprzeciwko Pałacu Kultury i Nauki. Stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzania stolicy, ale jednocześnie idealne miejsce do spotkań biznesowych. Jego wyróżnikami jest nie tylko najwyższy standard świadczonych usług i luksusowe apartamenty, ale także sezonowa kuchnia serwowana przez Karola Okrasę.
Z kolei hotel H15 Boutique, również znajdujący się w Warszawie, otrzymał rekomendację Forbesa, Michelina i zajął pierwsze miejsce w kategorii Luxury Hotels Poland 2014 oraz Top Hotels Poland 2014, w rankingu TripAdvisor.

W Poznaniu dobrze jest zatrzymać się w City Park Hotel & Residence. To unikalne miejsce na mapie miasta, będące rezydencją spełniającą najwyższe standardy. Na jego terenie znajduje się rodzinna restauracja Cucina, serwująca dania kuchni śródziemnomorskiej, Whisky Bar 88 z jedną z największych kolekcji whisky w Polsce oraz sala Cigar Lounge, oferującą cygara nie tylko z Kuby, ale i Dominikany, Nikaragui czy Hondurasu.

Polska północna

Hotel Radisson Blu w Gdańsku otrzymał certyfikat doskonałości 2014 przyznawany przez TripAdvisor. Nic w tym dziwnego, bowiem oferta tego obiektu jest naprawdę doskonała. Odpoczynek znajdą tu nie tylko goście indywidualni, ale także ludzie biznesu, do dyspozycji których są nowocześnie wyposażone sale konferencyjne.

Jeśli chodzi o nadmorskie hotele, nie sposób nie wspomnieć o sopockim Sheratonie, położonym tuż przy plaży i najsłynniejszym polskim molo. Dla gości przygotowano nie tylko pokoje i apartamenty o najwyższym standardzie, ale także bogatą ofertę zabiegów oraz doskonałą kuchnię.
Wszyscy ci, którym zależy na poprawie wyglądu, powinni natomiast koniecznie odwiedzić Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie.

Polskie hotele 5-gwiazdkowe nie obiegają w żadnym aspekcie od oferty europejskich obiektów. Są doskonale przygotowane zarówno dla tych gości, którzy w komforcie i luksusowym otoczeniu chcą spędzić swój wolny czas, jak i dla tych, którzy w hotelach zatrzymują się głównie w celach biznesowych. W przypadku jednych i drugich osób jedno jest pewne: pobyt w dowolnym luksusowym hotelu, z pewnością pozostanie niezapomniany i sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających gości.