Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Rozkład jazdy PKS - zacznij od niego planować weekend

Data: 2015-10-14, Państwo: Polska

Podróż autobusem

Źródło zdjęcia: freeimages.com (André Montejorge)

Fakt, że lato skończyło się nieubłaganie wcale nie oznacza, że powinniśmy zrezygnować z weekendowych wyjazdów za miasto. Nie da się ukryć, że podróże, nawet te krótkie, jak nic innego pozwalają nam naładować akumulatory i odetchnąć po ciężkim tygodniu pracy.

Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek zorganizować weekendowy wyjazd do miejsca, które zawsze chciałeś odwiedzić? Jeśli nie, nie wahaj się długo! Już dziś zastanów się dokąd możesz wyjechać podczas najbliższych wolnych dni.

Kierunek przygoda!

Obecnie, dzięki możliwości rezerwacji oraz zakupu biletów autobusowych przez internet planowanie podróży jest nie tylko łatwe, ale także bardzo przyjemne. Jeśli zależy Ci na tym, aby porównać oferty największej ilości przewoźników, skorzystaj z internetowego systemu rezerwacji biletów, jakim jest dworzec online (www.dworzeconline.pl).

Kluczowym elementem planowania każdej eskapady jest oczywiście wybór idealnej destynacji. W zależności od naszych upodobań i preferencji dobrym pomysłem na weekendowy wypoczynek może być wizyta w wiejskim gospodarstwie agroturystycznym na Mazurach, relaks w centrum SPA albo podziwianie górskich krajobrazów w Zakopanem.

Jeśli lubimy niespodzianki i wyjazdy obfitujące w przygody, możemy wybrać miejsce docelowe, korzystając z siatki autobusowych połączeń lub z wyszukiwarki przystanków. Wpisując dowolnie wybraną kombinację liter, system podpowie nam najbardziej odpowiadającą jej nazwę przystanku. Po określeniu lokalizacji wybranego przypadkowo miejsca nie pozostaje nam nic innego jak zakupić bilet i świetnie się bawić.

Zakup biletu prostszy niż kiedykolwiek wcześniej

Chcąc sprawdzić interesujące nas połączenie autobusowe, poprzez system dworczec online, musimy jedynie określić miejsce rozpoczęcia, oraz zakończenia podróży, datę oraz opcjonalnie preferowaną godzinę wyjazdu.

Po wybraniu konkretnego kursu i dokonaniu rezerwacji pozostaje już tylko zapłacić za zakupione bilety, spakować plecak i cieszyć się wizją sielskiego weekendu w przyjemnej atmosferze.

Opłaty za bilet dokonamy przy pomocy bardzo popularnego i równie bezpiecznego systemu internetowych płatności PayU. Chcąc skorzystać z PayU nie potrzebujemy karty kredytowej, nie musimy również (choć możemy) dokonywać rejestracji konta. Wystarczy, że posiadamy konto w banku, realizującym przelewy internetowe.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem, które eliminuje konieczność drukowania biletu jest funkcja bilet na sms. Dzięki niej zakupiony dokument podroży dostaniemy na telefon komórkowy.

Sentymentalna podróż do dzieciństwa

Sama podróż autobusem może być również fantastyczną przygodą i powrotem do lat młodości, zwłaszcza jeśli mamy przy sobie bliskich przyjaciół. Podziwianie polskich krajobrazów zza szklanej szyby z pewnością okaże się niebywałą przyjemnością. Trzeba bowiem przyznać, że polskie pejzaże, zwłaszcza jesienią prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że już podczas powrotu z weekendowych wojaży, siedząc w wygodnym fotelu autobusu zaczniemy planować kolejną eskapadę.