Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Sylwester 2016 za granicą

Data: 2015-10-12, Państwo: Egipt, Tajlandia, Hiszpania

Wyjazdy na Sylwestra

Jeżeli w tym roku planujesz spędzić sylwestrową noc nieco inaczej niż dotychczas i szukasz inspiracji – doskonale trafiłeś. W tym artykule podpowiemy gdzie najlepiej spędzić tegorocznego Sylwestra, w jakich miejscach będziemy się cieszyć temperaturą przekraczającą 25 stopni Celsjusza, na czym polega fenomem Egiptu i jakie kierunki są dla niego w tym terminie najlepszą alternatywą.

Sylwester na nartach, czy pod palmami?

Kolejny Sylwester w zimowej oprawie – w ciągu dnia spędzony na stoku, wieczorem zaś w góralskiej chacie z zapalonymi lampkami na choince i rozpalonym kominkiem może się znudzić. Właśnie wtedy – kiedy za oknem termometr pokazuje ujemne temperatury – najbardziej tęsknimy za słońcem i wspominamy nasze wakacyjne urlopy. Coraz częściej jednak Polacy wyjeżdżają na urlop właśnie pod koniec roku aby naładować akumulatory i wrócić do pracy oraz codziennych obowiązków z nową porcją energii i pamiątką w postaci słonecznej opalenizny. Urlop w okresie zimowym – mimo nawet krótkiego terminu (w tym okresie wyjeżdżamy zazwyczaj na maksymalnie 7 dni) może więc dać nam więcej energii niż pełnowymiarowy wypoczynek w okresie wakacyjnym.

Egipt – lider wśród sylwestrowych kierunków

Jeżeli już teraz dobrze zaplanujemy nasz grudniowy wyjazd (wystarczy wziąć 4 dni urlopu: od 28 do 31), będziemy mogli cieszyć się aż tygodniowym pobytem w okresie świąteczno-noworocznym. Niekwestionowanym liderem wśród kierunków od lat jest Egipt. Dlaczego warto spędzić Sylwestra właśnie tam? Odpowiedź jest prosta: ponieważ mamy gwarancję słońca (temperatura w ciągu dnia sięga tam powyżej 25 stopni Celsjusza), a przelot trwa tylko 4 godziny. Za co jeszcze Polacy tak kochają Egipt? Miedzy innymi za: doskonałą infrastrukturę hotelową (w standardzie większości hoteli są aquaparki z licznymi zjeżdżalniami i kompleksem basenów), bogatą formułę All Inclusive, piękną – znaną na całym świecie –  rafę koralową i doskonałe warunki do nurkowania. Amatorom tego sportu szczególnie polecamy region Marsa El Alam oraz miejsca takie jak: Abu Dabab, Abu Dabur Reef i Marsa Asslai. Idealnym dopełnieniem wyjazdu sylwestrowego do Egiptu może być skorzystanie z oferty wycieczek fakultatywnych. Szczególnie lubianą jest ta do Luksoru – dawnej stolicy Egiptu. Podczas wycieczki najbardziej malowniczym odcinkiem Nilu zwiedzimy między innymi: grobowce faraonów i największe egipskie świątynie: Świątynię w Karnaku (zbudowaną 20 stuleci przed Chrystusem, siedzibę boga Amon-Re) i Świątynię Hatszepsut. W ramach rezerwacji wyjazdu do końca października wielu Organizatorów oferuje także vouchery zniżkowe na wycieczki fakultatywne.

Jeśli nie Egipt to co?

Doskonałą alternatywą dla Sylwestra w Egipcie są Wyspy Kanaryjskie. Pod koniec grudnia na Fuerteventurze, Teneryfie, Gran Canarii, czy Lanazrote możemy liczyć na temperaturę sięgającą ponad 22 stopni Celsjusza. Kolejną zaletą jest także krótki przelot – nieco ponad 4 godziny. Najbardziej popularna jest Teneryfa – tu, tak jak na Ibizie – nie można się nudzić ponieważ różnorodność proponowanych atrakcji jest oszołamiająca! Spędzając zimowy urlop na Fuerteventurze warto wybrać się do Oasis Park – to jedna z największych atrakcji na wyspie. Podczas pieszego safari po parku spotkamy ponad 200 gatunków zwierząt i będziemy świadkami wyjątkowego pokazu tresury papug.

Spragnionym egzotycznych klimatów szczególnie w tym okresie polecamy Tajlandię, do której z Warszawy polecimy bezpośrednio komfortowym Dreamlinerem. Sylwester w Bangkoku – mieście jak z baśni „Tysiąca i jednej nocy” – dostarczy naszym zmysłom niepowtarzalnych wrażeń estetycznych jak i duchowych.

Sylwestrowa noc jest tylko jedna w roku. Warto więc zaplanować ją odpowiednio wcześnie aby w pełni cieszyć się zimowym urlopem. Na najlepsze ceny możemy czekać do Gwiazdki, ale największy wybór ofert i terminów zagwarantuje nam tylko wczesna rezerwacja.

Porównaj oferty na wyjazd na sylwestra z wakacje.pl