Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Planujemy wycieczkę do Sopotu

Data: 2015-09-02, Państwo: Polska

Molo w Sopocie

Źródło zdjęcia: Flickr.com (grego1402)

Sopot zna chyba każdy z nas, głównie za sprawą słynnego molo, czyli najdłuższego (liczącego ponad 511 metrów) pomostu nad Morzem Bałtyckim. Każdego roku po tej drewnianej platformie przechadzają się tysiące turystów. Na części lądowej mola organizowane są różnego rodzaju imprezy masowe, a zimą funkcjonuje tu sztuczne lodowisko. To niewątpliwie wizytówka miasta, ale nie jedyna jego atrakcja.

Atrakcje Sopotu

Będąc w Sopocie warto przespacerować się ulicą Bohaterów Monte Cassino, zwaną potocznie Monciakiem. To deptak pełen kawiarenek, restauracji, butików i miejsce, które żyje praktycznie 24 godziny na dobę. Warto zobaczyć tu Kościół Zbawiciela oraz Krzywy Domek, uznawany za jeden z najdziwniejszych budynków świata. W Sopocie znajduje się również latarnia morska, której wieża światła udostępniona jest do zwiedzania. Mimo że obiekt ten nie jest już formalnie zaliczany do latarni morskich (z uwagi na zbyt krótki zasięg), warto tam zajrzeć, bo z wieży roztacza się fantastyczny widok na Trójmiasto i Zatokę Gdańską. Sopot znany jest też z festiwali, takich jak Międzynarodowy Sopot Festival czy TOPtrendy, organizowanych w Operze Leśnej. Imprezy te przyciągają do Sopotu nie tylko turystów, ale również znanych artystów z Polski i z zagranicy. W czasie gdy nie ma tu koncertów, obiekt udostępniony jest dla zwiedzających, którzy zobaczyć mogą koncertowe zaplecze, garderobę, kawiarenkę, czy nawet zaśpiewać samodzielnie na scenie.

Co jeszcze warto zobaczyć w okolicy

Z Sopotu warto udać się także do Gdyni i Gdańska. Najlepiej zrobić to pociągiem lub samochodem. Jednym z najpiękniejszych zakątków Gdyni jest Orłowo. Podczas wycieczki do Klifu Orłowskiego będziemy mogli podziwiać niesamowite widoki na całe Trójmiasto. Obowiązkowo należy udać się również do najbardziej reprezentacyjnego miejsca w Gdyni, czyli na Skwer Kościuszki i w jego okolice, gdzie zobaczymy m. in. udostępnione do zwiedzania statki muzea "Dar Pomorza", ORP "Błyskawicę" oraz akwarium gdyńskie. Wizyta w Gdańsku również pełna będzie atrakcji, spośród których wymienić można m. in.: spacer po gdańskiej Starówce i wzdłuż Motławy, wizytę w słynnym Żurawiu, czy zwiedzanie miejsc historycznych, takich jak Westerplatte i Stocznia Gdańska. Sporą atrakcją dla dzieci może być również Oliwskie ZOO.

Planowanie podróży

Myśląc o przyjeździe do Sopotu, warto skorzystać z portali internetowych wspomagających planowanie podróży oraz rezerwację miejsc noclegowych. W serwisie GoEuro możemy wyszukać oraz zarezerwować połączenia kolejowe, lotnicze i autokarowe pomiędzy dowolnymi miastami w Europie. Po wyborze daty wyjazdu, miasta z którego rozpoczynamy podróż oraz do którego chcemy dojechać, mamy możliwość porównania cen oraz czasu dojazdu wybranym środkiem transportu. Spośród wszystkich znalezionych ofert możemy wybrać najtańszą, najszybszą lub najbardziej optymalną. Co ciekawe, w cenie oraz czasie podróży uwzględnione są również lokalne środki transportu (jak np. dojazd autobusem do dworca kolejowego). Serwis pomoże nam też w znalezieniu i rezerwacji miejsca noclegowego, odpowiadającego naszym wymaganiom oraz wynajmu samochodu w miejscowości do której się udajemy. W jednym miejscu mamy więc możliwość kompleksowego zaplanowania całej naszej podróży. Nie pozostaje nic innego, jak tylko spakować walizki, ruszyć w drogę i cieszyć się podróżą.