Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Gdzie jechać na wakacje?

Data: 2015-07-21, Państwo: Polska

Szczawnica

Zbliża się najmilszy okres w całym roku – wakacje. Dni są długie i ciepłe, a nasze samopoczucie osiąga maksimum zadowolenia. Do pełni szczęścia potrzeba tylko wybrać miejsce, w którym spędzimy urlop. Najlepiej takie, żeby wypocząć, zapomnieć o problemach, wspominać przez cały rok i żeby było czym pochwalić się znajomym.

Polska czy zagranica?

Najważniejszym wyznacznikiem w tej sprawie jest… pogoda. Jeśli nastawiamy się na wypoczynek w promieniach słońca, na piękny polski Bałtyk nie ma co liczyć. Oczywiście możemy łudzić się, że może tym razem nam się poszczęści, ale w wypadku całotygodniowych opadów, bardzo prawdopodobnych o tej porze roku na Pomorzu, wrócimy nie tylko z katarem, ale także z depresją i niemałym rozczarowaniem. Tak więc dla osób, które nastawiają się na nicnierobienie, najlepszą opcją będzie wybrać wakacje zagranicą. Niestety, takie wyjazdy wiążą się z niemałymi kosztami, sam fakt wymiany złotówek na euro przyprawia nas o ból głowy. Ekonomiczniejszym wyborem będą wakacje „last minute” w popularnych zagranicznych kurortach, ale ta opcja jest o tyle kłopotliwa, że nie da się jej zaplanować i przygotować do niej z wyprzedzeniem.

Dobre, bo Polskie

Polska, to oczywiście też dobry wakacyjny wybór. Trzeba tylko wiedzieć gdzie się udać i w jaki sposób spędzić wolny czas. Dobrze przygotowany plan wycieczki to połowa sukcesu. Świetnym sposobem na wypoczynek są oczywiście wakacje na łonie natury. Żeby jednak nie było zbyt nudno, warto wybrać niekonwencjonalny sposób spędzania wolnego czasu. Można na przykład jechać na mazury i zamieszkać na jeziorze. Tak, właśnie na jeziorze. Świetnym pomysłem jest wypożyczenie łódki kilkuosobowej, za dnia możemy pływać po jeziorze, a takie łódki są również przystosowane do spania pod pokładem. Koszty takiej przyjemności są naprawdę niewielkie, jest tylko jedno zastrzeżenie, trzeba mieć patent sternika. Atrakcyjną, choć mało docenioną częścią polski jest położona w sercu Pienin i Beskidu – Szczawnica. Jest to miasto uzdrowiskowe, w jego obrębie istnieją dobroczynne dla zdrowia źródła wód mineralnych, regeneracyjne dla naszego organizmu. Miejsce wskazane dla osób, które zmagają się ze schorzeniami typu: nieżyt żołądka, zaparcia, skaza moczowa, miażdżyca tętnic, wysoki poziom cholesterolu i osteoporoza. Co więcej, obecny tam mikroklimat sprzyja poprawie zdrowia i kondycji naszych górnych dróg oddechowych. Do tego niesamowity krajobraz górski sprawia, że aż ciężko uwierzyć, że takie miejsca znajdują się w Polsce.

Aktywny wypoczynek w Szczawnicy

Kiedy planujemy aktywny wypoczynek, pogoda już nie stanowi takiej przeszkody jak w przypadku beztroskiego wylegiwania się na plaży. Coraz więcej osób decyduje się na taką właśnie formę spędzania wolnego czasu, ponieważ dostarcza ona o wiele więcej przeżyć i przyjemności. Wspomniana wcześniej Szczawnica to bogata agroturystyka i szeroka gama atrakcji turystycznych, takich jak: spływy kajakowe, jazda konna, baseny, wycieczki górskie, park linowy,  trasy rowerowe, czy nawet kurs latania na paralotni – wymienia ekspert z szczawnica.nrs.pl. W sprzęt zaopatrzymy się na miejscu. Przez wzgląd na taką ilość atrakcji Szczawnica to również świetna baza noclegowa – duży wybór zarówno wśród hoteli, kwater prywatnych czy sanatoriów. A dla bardziej wymagających - apartamenty z basenem.

Jak widać, możliwości jest mnóstwo. Wszystko zależy od tego, jakim budżetem dysponujemy i co jest naszym celem. Jeśli zainteresował Cię temat wypoczynku w Szczawnicy, więcej informacji znajdziesz na: http://www.szczawnica.nrs.pl/bazanoclegowa/typ/9,sport-rekreacja/