Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Polub Lublin!

Data: 2015-07-06, Państwo: Polska

Lublin

Tuż po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej, Lublin zyskał miano Wrót Wschodu. Jest to nie tylko największe miasto we wschodniej Polsce, ale także ważny i bogaty ośrodek kultury i sztuki.

Na poparcie tego tytułu, w minionych latach miało tu miejsce wiele wydarzeń, związanych z popularyzowaniem kultury litewskiej, białoruskiej, rosyjskiej, ukraińskiej i, oczywiście, polskiej. Wśród najpopularniejszych festiwali wyróżnić można OpenCity Festival, Karnawał Sztuk-Mistrzów czy też Rozstaje Europy. Dzięki tym i podobnym wydarzeniom i inicjatywom, Lublin stał się modną destynacją dla tych, którzy interesują się folklorem, historią oraz tradycjami Kresów.

W związku z wielką ilością przeróżnych imprez kulturalnych, Lublin rozwinął się również jako miejsce przyjazne turystom, rozbudowując infrastrukturę hotelowa i gastronomiczną. Rozpiętość standardu i cen obiektów noclegowych jest imponująca, co można zaobserwować choćby w serwisie online HRS. Znajdziemy w nim bez trudu odpowiednie miejsce, dopasowane do naszych preferencji i zasobności portfela. Ciekawą opcją jest tam zakładka "Hotele tematyczne". W zależności od planów i upodobań, możemy zdecydować się na relaksujący pobyt w hotelu, połączony z luksusowym spa lub też na odpoczynek w jakimś butikowym, designerskim obiekcie. Jeśli chcesz, możesz nawet poczuć się jak król lub królowa śpiąc w hotelach zamkowych i pałacowych, które przeniosą cię do innego wymiaru. Lubelska Starówka nazywana bywa Małym Krakowem, ze względu na swój wyjątkowy charakter i bogatą historię. Warto zwłaszcza odwiedzić kaplicę Świętej Trójcy, gdzie będziemy mogli podziwiać tradycyjne motywy, zaczerpnięte z religii chrześcijańskiej, przemieszane z ozdobami nawiązującymi do sztuki bizantyjskiej. Rynek Starego Miasta powstał z kolei na obrzeżu starego grodu czasów króla Władysława Łokietka, który nadał Lublinowi prawa miejskie.

Last, but not least, Lublin to miasto, gdzie ponad 30% populacji stanowią studenci licznych uczelni wyższych. Dzięki temu, jest to miasto wyjątkowo dynamiczne, z bogatym życiem nocnym oraz niezwykle bogatą ofertą teatrów i licznych galerii sztuki nowoczesnej.