Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Kierunek Hiszpania!

Data: 2015-06-22, Państwo: Hiszpania

Katedra, Palma, Hiszpania

Źródło zdjęcia: www.freeimages.com (bubblefish)

Urlop to krótki okres, na który znakomita większość z nas wyczekuje z utęsknieniem. Jak podają badania Mondial Assistance, prawie co trzeci Polak spędzi wakacje za granicą. Niezmiennie od wielu lat jednym z najpopularniejszych miejsc wypoczynku pozostaje słoneczna Hiszpania.

Wśród wszystkich państw Unii Europejskiej, to właśnie Hiszpania jest najchętniej wybieranym celem podróży turystów. Znaczącą grupę osób odwiedzających ten kraj stanowią Polacy. Według tegorocznych badań CBOS do tego słonecznego państwa położonego na Półwyspie Iberyjskim, każdego roku wyjeżdża niespełna 10% Polaków. Okazuje się, że rok 2015 może okazać się rekordowy, ponieważ prognozy sprzed kilku miesięcy dowiodły, iż chęć wyjazdu do Hiszpanii deklaruje jeszcze więcej osób niż w latach poprzednich. Co ciekawe można zauważyć pewną nową tendencję, gdyż wielu z naszych rodaków stawia na wypoczynek długoterminowy.

Wypoczynek na własną rękę

Nie ma chyba biura podróży, które w swojej ofercie nie posiadałoby wycieczek do Hiszpanii. Jednak pomimo bogatej oferty i dużej konkurencji pomiędzy firmami organizującymi wypoczynek coraz więcej naszych rodaków decyduje się na wyjazd „na własną rękę”. Z takiej formy w szczególności korzystają osoby młode, pomiędzy 25 a 34 rokiem życia. Wynika to z faktu, iż urlop zorganizowany samodzielnie daje dużo większą niezależność i możliwość decydowania o tym w jaki sposób chcemy spędzać swój czas.

Nowym trendem, który zaczyna popularyzować się wśród osób wybierających Hiszpanię jest wynajem apartamentów i domów. Wbrew obiegowej opinii nie jest to wcale rozwiązanie droższe niż korzystanie z pokoi hotelowych. Okazuje się, że miesięczny koszt wynajęcia apartamentu z dwoma sypialniami, znajdującego się tuż obok plaży wynosi tyle co wynajęcie dwupokojowego mieszkania w Warszawie. Chęć długoterminowego wynajmu nieruchomości powoduje, iż możliwe jest wynegocjowanie lepszych warunków finansowych.

Kupuj, wynajmuj, zamieszkaj!

Na Polskim rynku powstaje coraz więcej agencji nieruchomości, które zajmują się wynajmem oraz sprzedażą nieruchomości na rynku zagranicznym. Jedną z nich jest firma Agnes Inversiones, której oferta dotyczy Hiszpanii, a dokładnie regionu turystycznego Costa del Sol. Wszystkie nieruchomości (także te pod wynajem) są dokładnie sprawdzane, tak aby klienci dostali jakość, której oczekują.

Okazuje się, że kupno apartamentu z dwoma sypialniami na wybrzeżu Costa del Sol to koszt porównywalny do zakupu mieszkania w centrum dużego polskiego miasta. Posiadając ok. 100 tys. euro (400 tys. złotych) możemy cieszyć się 320 słonecznymi dniami w ciągu roku. Ceny wynajmu apartamentów zaczynają się już od 400 euro miesięcznie.

Atrakcyjne ceny najmu powodują, że coraz liczniejsza grupa Polaków wynajmuje apartamenty na okres kilkunastu miesięcy jednocześnie pracując zdalnie. Skoro koszt najmu luksusowego mieszkania w Hiszpanii wynosi tyle co dzierżawa kawalerki w centrum Warszawy, to może warto pomyśleć nad rozważeniem zmiany miejsca zamieszkania?

Wyobraź sobie kilku bądź kilkunastomiesięczny pobyt w skąpanej słońcem Hiszpanii...