Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Jak snowboard i narty to tylko do Włoch. Wiesz dlaczego?

Data: 2015-05-12, Państwo: Włochy

Na narty do Włoch...

Źródło zdjęcia: SnowShow.pl

Włochy to obok Francji i Szwajcarii najpopularniejszy kierunek wybierany przez miłośników zimowego szaleństwa w Europie. Zresztą nie bez powodu. Italia rozpieszcza narciarzy i snowboardzistów doskonałymi warunkami pogodowymi, zróżnicowanymi trasami oraz doskonale rozwiniętym zapleczem noclegowym.

Włochy cieszą się niesłabnącą popularnością, a to m.in. ze względu na:

  • satysfakcjonujące zaplecze noclegowe dla samotnych narciarzy i zorganizowanych grup,
  • doskonałe warunki pogodowe,
  • zróżnicowany teren zjazdowy i biegowy,
  • dobrze nasłonecznione stoki.

Poza tym Italia może pochwalić się nowoczesną infrastrukturą i relatywnie niskimi cenami za skipassy na zakończenie sezonu zimowego.

Jakimi włoskimi regionami narciarskimi warto się zainteresować?

1. Piermont - na mapie 50 zróżnicowanych ośrodków narciarskich

W regionie Piermontu znajdziesz w sumie kilkadziesiąt kurortów narciarskich położonych na rożnych wysokościach. Mimo że podróż z Polski do największego ośrodka jakim jest Sestriere może trwać nawet cały dzień, to na miejscu czekają na ciebie świetne warunki zjazdowe, mnóstwo świeżego puchu nawet w okresie późnej wiosny, a także w sumie ponad 380 kilometrów zróżnicowanych tras.

2. Lombardia - na przełęczy między Francją i Szwajcarią

Lombardia jest jednym z tych regionów narciarskich Francji, do którego chętnie przyjeżdżają polscy narciarze. Na miejscu czeka na ciebie Livingo i w sumie nieco ponad 100 kilometrów tras o zróżnicowanej trudności, dwa duże i profesjonalnie wyposażone snowparki oraz świetnie rozwinięte zaplecze rozrywkowe (hotele, puby i restauracje).

Region ośrodka Livingo słynie także z dodatkowych atrakcji pod postacią toru saneczkowego, kilku lodowisk oraz miejsc wydzielonych do jazdy na quadach i skuterach śnieżnych – o Livigno czytamy w SnowShow.pl.

3. Dolina Aosty - między kilkoma rezerwatami przyrody

Na terenie Aosty znajdziesz kilka niewielkich ośrodków narciarskich, które oferują zawsze doskonałe warunki zjazdowe, a to m.in. ze względu na wysokie położenie na przynajmniej 2000 m n.p.m. 1/3 całej doliny Aosty zajmują rezerwaty przody.