Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Austriackie rarytasy: Wiedeń i Dolina Wachau

Autor: drapak212, Data: 2017-11-14
Państwo: Austria

Ocena 8/10 (2 głosów):

Tych miejsc nie mogą ominąć żadne wycieczki objazdowe po Austrii. Stolica kraju, Wiedeń, to jedno z najpiękniejszych miast Europy, zaś rozciągająca się w odległości niespełna 60 kilometrów od tego miasta Dolina Wachau należy do najbardziej malowniczych miejsc na Starym Kontynencie. Duże zainteresowanie tą częścią Austrii dziwić nie powinno, gdyż atrakcje czekają tu na podróżnych na każdym kroku.

Wiedeńskie perełki

Położony nad Dunajem Wiedeń jest nie tylko stolicą Austrii, ale również jej największym miastem. To miasto kultury i muzyki, w którym niemal na każdym kroku można spotkać się z pamiątkami po wybitnych kompozytorach. To miasto Mozarta, Beethovena oraz wyjątkowo muzykalnej rodziny Straussów. Liczne teatry, muzea oraz słynna Opera Wiedeńska są zaś najlepszym dowodem na to, że Wiedeń twardo trzyma się jako europejska stolica kultury.

To miasto znane jest również z okazałych rezydencji, z których za najpiękniejszą uchodzi potężny kompleks pałacowy Hofburg. Dawna rezydencja Habsburgów może poszczycić się nie tylko pięknymi ogrodami, ale i swymi wymiarami. Posiada aż 50 klatek schodowych i 2600 pokoi, a wszystko to utrzymane w duchu pełnej przepychu architektury barokowej. Drugą rezydencją, którą koniecznie trzeba zobaczyć w tym mieście, jest Belweder otoczony pięknym ogrodem w stylu francuskim.

Nie brak i miejsc, w których można liczyć na dobrą zabawę. Kusi więc Prater – najsłynniejsze w Europie wesołe miasteczko, kusi też ZOO oraz Ogród Botaniczny. Dzięki nim w Wiedniu każdy może znaleźć najlepsze dla siebie miejsce i miło spędzić w nim czas.

Odkrywanie Doliny Wachau

Ta dolina liczy sobie niespełna 40 kilometrów długości, jednak na brak atrakcji na jej terenie narzekać nie można. Największym skarbem są jednak tutejsze krajobrazy, zaś malowniczo rozłożone pomiędzy winnicami miasteczka tworzą baśniowy pejzaż. To region niezwykły pod względem kulturowym i widokowym, zaś najlepszym dowodem uznania było umieszczenie w 2000 roku Doliny Wachau na liście UNESCO.

Co warto zobaczyć w tej malowniczej dolinie? Z pewnością nie można pominąć wizyty w mieście Melk, którego wizytówką jest barokowe opactwo benedyktyńskie oraz otaczające je winnice. Kolejne opactwo benedyktyńskie można ujrzeć w miejscowości Gottweig. Ze względu na swe położenie na wysokim wzgórzu oraz potężne fortyfikacje bastionowe, ten klasztor bywa często porównywany do Monte Cassino.

Pięknie prezentują się również ruiny gotyckiego zamku Aggnstein, który powstał w XII wieku stając się jednym z najciekawszych (i najchętniej zwiedzanym przez turystów) obiektów obronnych na terenie Dolnej Austrii. Obowiązkowym punktem programu każdej wycieczki po Dolinie Wachau jest też średniowieczne miasteczko Durnstein, znane ze swej historycznej zabudowy oraz produkcji wyśmienitych win.

Przed wyjazdem do tego kraju warto zapoznać się z tekstem Austria ciekawostki.
Wymienione atrakcje stanowią solidny punkt w ofertach licznych biur podróży, zaś wycieczki objazdowe po Dolinie Wachau i Wiedniu organizuje m.in. Rainbow Tours. Na tych, którzy zdecydują się na taką wyprawę czekają zaś zabytki o wyjątkowym znaczeniu dla europejskiej kultury i malownicze pejzaże.

Zdjęcia

Wczytywanie zdjęć...
Wiedeń (źródło: K3yboard3r, freeimages.com)