Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Sekrety malowniczej Majorki

Autor: tomaszku, Data: 2015-07-22
Państwo: Hiszpania

Ocena 7/10 (1 głosów):

Urlop na Majorce dostarczył mi wielu niezapomnianych wrażeń. Bajkowe plaże o drobnym piasku, błękitna woda Morza Śródziemnego oraz urwiste klify to tylko część zalet wypoczynku na hiszpańskiej wyspie, należącej do archipelagu Balearów. Egzotyczna Majorka przywitała mnie przyjemną atmosferą, licznymi atrakcjami oraz otwartymi, pełnymi radości ludźmi, dzięki czemu w trakcie krótkich wczasów miałem okazję zapoznać się z życiem codziennym jej mieszkańców.

Największe atrakcje Majorki

Majorka znana jest wśród turystów z przepięknych, zapierających dech w piersiach jaskiń, zlokalizowanych we wschodniej części wyspy. Wśród nich za najbardziej malownicze uznawane są słynne Cuevas del Drach, czyli Smocze Jaskinie. Wycieczka, w celu eksplorowania skalnych grot, stanowiła jeden z najprzyjemniejszych punktów mojego urlopu. W znajdującej się wewnątrz sali podziwiać można bajkowe stalaktyty i stalagmity oraz zdumiewającą grę świateł i kolorów. Dodatkową atrakcję stanowi koncert muzyki klasycznej, na brzegu klimatycznego podziemnego jeziorka.

W trakcie urlopu zatrzymałem się we wspaniałej, pełnej uroku miejscowości Pallma de Mallorca. Jest to stolica wyspy, a zarazem jedno z najchętniej odwiedzanych miast. Znalezienie odpowiedniego zakwaterowania nie stanowiło dużego problemu, jednak wybierając się do Pallma de Mallorca, należy pamiętać o tym, by wybrane miejsce noclegowe zarezerwować z dużym wyprzedzeniem. W sezonie większość hoteli lub apartamentów jest już zajęta. Największą atrakcją stolicy jest gotycka katedra La Seu. Jej budowę rozpoczęto w 1230 r., jednak prace nad ukończeniem świątyni trwały ponad czterysta lat. Kościół posiada m.in. siedem wspaniałych rozet oraz oryginalne żyrandole w kształcie cierniowej korony, które są dziełem słynnego architekta Antonio Gaudiego. Pallma de Mallorca przyciąga ponadto szeroką piaszczystą plażą, na której miałem okazję zażywać długich słonecznych kąpieli.

Wczasy na Majorce postanowiłem również wykorzystać na pełną emocji wycieczkę na półwysep Fermentor, słynący z urwistych, zapierających dech w piersiach klifów, w północno wschodniej części wyspy. W podróż wybrałem się wynajętym samochodem. Droga prowadząca do celu jest bardzo stroma i kręta, dlatego też podczas jazdy należy zachować szczególną ostrożność. Roztaczające się dookoła widoki nie pozwalają jednak skoncentrować się wyłącznie na prowadzeniu auta.

Codzienne wycieczki, odkrywanie naturalnych cudów wyspy, poznawanie jej zabytków i kultury, sprawiło iż czas dzielący mnie od powrotu do kraju mijał w zatrważającym tempie. Ostatni dzień urlopu przeznaczyłem na zwiedzenie egzotycznego Safari Park, gdzie zobaczyć można m.in. nosorożce, małpy, gazele i gnu.

Zdjęcia

Wczytywanie zdjęć...
Majorka