Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Mielno i okolice

Ocena 8/10 (1 głosów):
Wczytywanie zdjęć...
Mielno Plaża w Łazach Plaża w Łazach Jezioro Jamno, Łazy Latarnia Morska w Gąskach
Szlak Latarnii Morskich Polskiego Wybrzeża, Gąski Ogrody Hortulus, Dobrzyca Ogrody tematyczne Hortulus w Dobrzycy Hortulus, Dobrzyca Ogrody Hortulus, Dobrzyca
Ogrody Hortulus, Dobrzyca Na plaży w Mielnie Kutry rybackie, Unieście Kutry rybackie, Unieście Kutry rybackie, Unieście
Przed Muzeum Rybołówstwa w Unieściu Przed Muzeum Rybołówstwa w Unieściu Pirat ;-) Park w Koszalinie Fontanna, Koszalin

Informacje o galerii

Autor: atom, Data: 2014-09-10
Państwo: Polska

Wyjeżdżając nad Bałtyk często mamy obawy, że będziemy się nudzić w przypadku gdy nie dopisze nam pogoda. Warto więc przed wyjazdem poszukać informacji o wartych do zobaczenia atrakcjach, dostępnych w okolicy do której jedziemy. Ponieważ byliśmy ostatnio nad morzem w okolicach jeziora Jamno (czyli miejscowości takie jak: Mielno, Unieście, Łazy, Sarbinowo, Chłopy, Gąski), podamy kilka z miejsc które przy okazji odwiedziliśmy. Oczywiście nie będę pisał o plaży, bo to nad morzem oczywistość. W zależności od upodobań i pogody można na niej spędzać wicej lub mniej czasu i oddawać się różnego rodzaju zajęciom. Poza opalaniem się przeważnie istnieje możliwość wypożyczenia skutera wodnego, przejażdżki na tzw. bananie czy na nartach wodnych, itp. Przeważnie wiąże się to jednak ze sporymi wydatkami.

Inne możliwości to:

  • Jeśli macie taką możliwość, nad morze zawsze warto zabrać ze sobą rower. Pozwoli to na relaks podczas dłuższych lub krótszych rowerowych przejażdżek po okolicy. Można pokusić się o pokonanie trasy dookoła jeziora Jamno, ale trzeba liczyć się z pokonaniem dystansu ok. 36 km. Warto zwrócić przy tym uwagę czy w miejscu noclegu można zostawić bezpiecznie rower.
  • Nad jeziorem Jamno istnieje szansa wypożyczenia sprzętu wodnego, takiego jak np. rower wodny, łódka czy kajak. Jeśli lubicie tego typu atrakcje, to warto skorzystać.
  • Warto odwiedzić również latarnię morską w Gąskach.
  • Ciekawą atrakcją, szczególnie dla dzieci jest kolejka wąskotorowa w Koszalinie. W okresie wakacyjnym kolejka kursuje w soboty i w niedzielę (szczegółowy rozkład jazdy znajdziecie na stronie kolejki). 
  • Fajną alternatywą jest również odwiedzenie ogrodów tematycznych Hortulus w Dobrzycy, gdzie na powierzchni 4ha mamy możliwość zobaczenia roślin m.in. japońskich, francuskich, śródziemnomorskich. Domek Baby Jagi, grota, jaskinia oraz liczbe mostki to atrakcje które spodobają się również dzieciom. 
  • Dom do góry nogami w Mielnie.